Спеціальні потреби

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США сказав, чи можна було стримати вторгнення Росії в Україну


На фото: Голова Об'єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі. 2021 рік
На фото: Голова Об'єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі. 2021 рік

Вторгнення до України відповідає довготерміновим цілям Володимира Путіна. Про це у ході слухань у Комітеті Палати представників Конгресу США з питань збройних сил заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі, повідомляє кореспондентка "Голосу Америки" Карба Бабб.

Відповідаючи на запитання про можливість стримати Росію (deter - англ.) від вторгнення в Україну, Міллі заявив, що для цього знадобилося би використання збройних сил США на території України.

Останнє, за словами Міллі, створило би ризик збройного конфлікту США та Росії. "Я би цього звісно не рекомендував", - заявив Міллі.

"Не думаю, що Путіна можна було стримати", - заявив американський високопосадовець.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США закликав Сполучені Штати діяти у відповідності до об'єктивної стратегії покликаної зберегти мир, спираючись на силу щодо Росії та Китаю.

За словами Міллі, агресія Росії проти України "загрожує підірвати не лише мир та стабільність у Європі, але і глобальний мир та стабільність".

Раніше США, НАТО відкинули можливість використання збройних сил на території України, створення безпольотної зони над нею.

"Дії НАТО є оборонними, покликаними запобігати конфлікту, а не провокувати його. Альянс несе відповідальність за те, щоб уникнути ескалації цієї війни і її поширення за межі України, внаслідок чого вона стала б ще більш руйнівною і небезпечною. Запровадження безпольотної зони над Україною призвело б до прямого протистояння між силами НАТО і Росії. Це означало б ескалацію війни і спричинило б ще більші людські страждання і спустошення в усіх причетних країнах.", - відзначає сайт НАТО.

Імерсивний світ Тараса Шевченка - виставка у Лос-Анджелесі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG