Спеціальні потреби

Конгрес США розгляне новий законопроект про покарання урядовців РФ за воєнні злочини в Україні


Місто Ізюм звільнене ЗСУ після захоплення російськими військами, 20 вересня 2022. REUTERS/Gleb Garanich
Місто Ізюм звільнене ЗСУ після захоплення російськими військами, 20 вересня 2022. REUTERS/Gleb Garanich

Група конгресменів від обох провідних партій США запропонувала законопроект із санкцій проти російських урядовців, відповідальних за порушення прав людини та воєнні злочини в Україні, що має назву Акт щодо захисту прав людини в Україні (Ukraine Human Rights Policy Act - ред.), пише The Hill.

Законодавча ініціатива закликає, серед іншого, виявляти росіян, що беруть участь у примусовій депортації, затриманнях та фільтрації українських громадян на окупованих РФ територіях. Такі дії належать до переліку злочинів проти людяності згідно із Женевською конвенцією, зазначає видання.

Також законопроект включає вимогу до Держдепу скласти закритий для громадськості звіт для Конгресу щодо масштабу російських воєнних злочинів в Україні.

Конгресмен-республіканець, один з авторів законопроекту, заявив, що виявлені нещодавно докази злочинів російської армії на звільненій силами ЗСУ Харківщині свідчать про те, що "воєнна машина відповідальна за примусове переселення понад мільйона громадян України та майже 15 тисяч смертей серед цивільного населення" і назвав це варварством. "Володимир Путін і Російська Федерація повинні відповідати за кожне звірство, яке вони скоїли", - додав він.

Конгресмен-демократ Джиммі Панетта, співавтор законопроекту, написав у Twitter: "Завдяки розширенню повноважень накладати санкції проти Росії наш Акт щодо захисту прав людини в Україні - це інструмент притягнення Росії до відповідальності за її жахливі дії і стримування подальших злочинів проти людяності".

Раніше "Голос Америки" повідомляв про те, що група експертів Ради ООН з прав людини виявила докази воєнних злочинів в Україні, скоєних під час російської війни.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 18 вересня змогло підтвердити 5 916 випадків загибелі і 8 616 – поранення цивільних людей в Україні.

У статті використано матеріали The Hill, Florida Politics

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG