Спеціальні потреби

Пийте більше води! У США проводять експериментальну кампанію популяризації споживання води замість солодких напоїв


36% дорослих американців та 17%, віком до 19 років страждають на ожиріння, що призводить до цілої низки захворювань. Одна з ряду причин такої невтішної статистики - зловживання висококалорійними газованими напоями.

У передмісті Вашингтона проводять експериментальну кампанію популяризації споживання питної води замість солодких напоїв. Проект було ініційовано у районі з населенням латино-американського походження. Статистика ожиріння поміж іспаномовної молоді найбільша по країні - майже 22%. Розповідаємо, як працює ініціатива спонукати пити більше води.

Приклад одного ресторану

Курка, боби, рис, зелений салат та обов’язкова пляшка води - зазвичай, такий обід коштує 10 доларів, вони платять лише 5, - каже власник ресторану Сіро Кастро.

Я почав спонукати офіціантів пропонувати клієнтам питну воду
Власник ресторану Сіро Кастро

Спеціальну пропозицію Сіро рекламує у місцевій газеті, на радіо та у соціальних медіа. Завдяки цьому він значно збільшив кількість клієнтів на обід. А клієнти таким чином змушені пити просту воду, а не високо калорійні напої до яких звикли.

Власник ресторану Сіро Кастро каже: "Коли вони приходять сюди поїсти, вони замовляють соки або солодку воду, але не звичайну питну воду. Я почав спонукати офіціантів пропонувати клієнтам питну воду, навіть якщо вони замовили пиво, газовану воду чи щось інше."

Самим клієнтам ініціатива до вподоби.

"Мені подобається цей проект адже він популяризує споживання води. Вода - одна з найпростіших, найкорисніших і найдешевших речей у світі", - каже клієнтка Сінді Аґулер.

Ініціатива

Пийте більше води та менше їжте
Активістка Бренда Барріос

​Ресторан Сіро - один з п’яти у цьому районі неподалік столиці, які приєднались до ініціативи популяризувати споживання питної води з їжею. Більшість населення тут латино-американці, які не звикли запивати харчі простою водою.

"Пийте більше води та менше їжте", - закликає громадська активістка Бренда Барріос.

Кампанія проводиться завдяки волонтерам. Таким, як місцева активістка Бренда Баріос, яка пояснює сусідам та власникам ресторанів користь від споживання питної води та здорового харчування загалом.

"Я не стільки переконую власників ресторанів, скільки інформую. Я пояснюю, чому саме варто змінити меню. Адже це корисно для вашої родини. Врешті решт ми всі - одна велика, єдина латино-американська родина", - каже активістка.

Солодкі напої - провідний чинник діабету, вони не потрібні нашому організму
Дієтолог Урі Колон-Рамос

Дієтолог Урі Колон-Рамос каже, що компанії виробництва висококалорійних напоїв цілеспрямовано рекламують свої вироби у громадах латино-американців та спонукають їх споживати більше своєї продукції.

"У себе на Батьківщині на них також спрямована ця реклама. Вони звикли споживати ці напої, вони бачать їх усюди. Коли вони потрапляють до США, то у них з’являється ще більше можливостей споживати такі напої", - каже викладач університету ім. Дж. Вашингтона Урі Колон-Рамос.

Виробники, очевидно, применшують негативний вплив своєї продукції на здоров’я людини.

"Солодкі напої - провідний чинник діабету, вони не потрібні нашому організму. Вони не мають користі, від них лише калорії. Усі ці калорії потрапляють в організм у вигляді цукру", - каже Урі.

Започаткований у цьому районі проект розрахований на чотири місяці. Його ініціатори вже аналізують перші результати та відгуки і сподіваються удосконалити та поширити свою ініціативу.

Дивіться також: Подружжя українських вчених – зірки американської науки

#ЖінкиВНауці: Подружжя українських вчених – зірки американської науки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG