Спеціальні потреби

Спортивний вінтаж: У США мода на бейсбол за правилами 19-го сторіччя


Вінтажний бейсбол за правилами 19-го сторіччя
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Вінтажний бейсбол за правилами 19-го сторіччя

Серпень для багатьох американців означає одне. Ні, не відпустки, а сезон бейсбольних ігор. Зайди у будь-який парк, у мегаполісі чи невеликому містечку, і майже стовідсотково потрапиш на гру. Бейсбол американці обожнюють, так само як і шанують історію спорту, про що свідчить поява нової тенденції – вінтажного бейсболу.

Це, так званий вінтажний, традиційний бейсбол, в який грають за правилами, якими керувались у 1864 році, коли гра щойно почала завойовувати прихильність американців. Сьогодні в американському бейсболі нова тенденція – поява вінтажних команд. Приблизно вже половина американських штатів мають такі команди, переважно на середньому заході країни. Ці дві команди із сусідніх містечок у Теннессі, обидва клуба є членами, щоправда поки що єдиними, Асоціації вінтажного бейсболу штату Теннессі.

Бейсбол дає інвалідам віру у себе
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00
Direct link
Представники Асоціації кажуть, що вінтажний бейсбол нагадує вболівальникам про старі добрі часи. Трепер Гаскінс – віце-президент ліги Теннессі:

«Гравці не ображають один одного на полі, ніхто не сперечається із суддею. Це більш лагідна гра. Це просто інша якість гри, а красота у тому, що ми граємо так, як грали колись, коли бейсбол щойно народився».

Комерційна основа традиційного бейсболу полярно протилежна тій, на якій стоїть сучасна гра. Вболівальники не платять жодного центу за гру, а всі видатки беруть на себе гравці у формі клубних внесків. Форма одягу, каже Гаскінс, також інша:

«Ми граємо без рукавичок, є також інші відмінності у самих правилах».

Гравці не ображають один одного на полі, ніхто не сперечається із суддею. Це більш лагідна гра. Це просто інша якість гри, а красота у тому, що ми граємо так, як грали колись, коли бейсбол щойно народився».
Гравці не ображають один одного на полі, ніхто не сперечається із суддею...а красота у тому, що ми граємо так, як грали колись, коли бейсбол щойно народився
Трепер Гаскінс
Вони навіть відтворили мову гри 19 століття. Деякі вболівальники приходять на гру в одязі того часу. Майкл Коул прийшов в мундирі офіцера конфедеративної армії:

«Це моя друга гра. Здається, з кожним разом мене просто затягує».

«Мені подобається, що це виглядає, ніби то зібрались сусіди, щоб просто гарно провести час. Гравці також різного віку. В сучасному професійному бейсболі грають переважно молоді спортсмени», - каже вболівальниця Уна Дейла.

Загалом же, зазначає Гаскінс, американці до бейсболу мають особливе ставлення:
Перегони на ящиках – американський спорт
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

«Швидкість гри, її гармонія, її хореографія - більш досконалий вид спорту знайти важко».

Наступного літа Асоціація вінтажного бейсболу Теннессі планує прийняти ще чотири команди. А через два роки представники ліги сподіваються, що матимуть команди вже по всьому штату.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG