Спеціальні потреби

Свідок в процесі щодо імпічменту Трампа залишає військову службу у США, говорить про залякування - CNN


Підполковник Александр Віндман
Підполковник Александр Віндман

Підполковник Сухопутних військ США Александр Віндман, який був провідним свідком у процесі щодо імпічменту президента США Дональда Трампа, покидає службу у Збройних силах США і називає причинами такого рішення переконаність, що його майбутнє там "завжди буде обмеженим" через політичну помсту з боку Трампа. Про це повідомляє канал CNN з посиланням на адвоката Віндмана.

Як заявив адвокат Віндмана, Девід Прессман, Віндман став жервою "кампанії тиску, залякувань та помсти" після свідчень Віндмана у процесі імпічменту.

Александр Віндман також оприлюднив наступну заяву у Twitter.

"Сьогодні я офіційно подав заяву про відставку із Сухопутних військ США, організації, яку я люблю. Моя родина та є сповнені ентузіазму щодо майбутнього".

Канал CNN повідомляє, що не отримав коментарів від Міністерства оборони США та Білого дому щодо відставки Віндмана.

У лютому президент Дональд Трамп припустив, що керівництво Пентагону може розглянути застосування дисциплінарного стягнення щодо Александра Віндмана, колишнього співробітника Ради з національної безпеки США, який дав свідчення на слуханнях щодо імпічменту в Палаті представників. Віндман, який негативно охарактеризував дії Дональда Трампа в своїх свідченнях на слуханнях щодо імпічменту, був звільнений з Білого дому.

"Ми відправили Віндмана геть в зовсім інше місце, і військові тепер можуть діяти щодо нього так, як вважатимуть за потрібне", - заявив Трамп.

Представник Віндмана також заявив ЗМІ США, що "президент США намагався примусити Віндмана обрати: між дотриманням закону, або ж догоджанням президенту. Між відданістю його клятві та захистом його кар'єри. Між захистом власного кар'єрного зростання та кар'єри інших військових".

Канал CNN також повідомляє, що у Пентагоні заперечували тиск на Віндмана з політичних мотивів. Канал стверджує, з посиланням на джерело, що Віндману раніше повідомили, що Білий дім прагнув брати участь у кар'єрних рішеннях щодо Віндмана. Віндману також буцімто повідомили, що його кар'єрі створюються перепони, і що він не зможе працювати у сфері своєї експертизи, включно з Україною.

Повідомлення про те, що Віндман залишає Збройні сили США активно коментують.

"Сумним днем" для Америки назвав події колишній посол США у Росії, критик Трампа, Майкл Макфол.

"Сподіваюсь, що одним із перших вчинків Джо Байдена на посаді президента стане запрошення таких патріотів, як підполковник Віндман та будь-кого, кому незаконно помстився Трамп та його поплічники, та прохання повернутись на військову/державну службу", - твітує Курт Барделла з організації Lincoln Project, яка ставить перед собою мету недопустити переобрання Дональда Трампа.

"Втратою для країни", як повідомляється, назвав відставку Віндмана колишній радник Трампа з нацбезпеки, а нині його критик, Джон Болтон.

Повідомлення про відставку Віндмана викликало іншу реакацію у колі прихильників Трампа, консерваторів.

"Віндман та його союзник-зливач інформації конгресмен-демократ Адам Шифф, повинні бути розслідувані Міністерство юстиції США за злив телефонної розмови Дональда Трампа", - твітує Том Фіттон президент консервативної групи розлсдіувачів Judicial Watch.

Дивіться також: Якими будуть відносини Заходу та Москви після референдуму в Росії? Експертна дискусія у Вашингтоні

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG