Спеціальні потреби

"Спочатку було страшно... потім просто сидиш і чекаєш", - студент з Маріуполя


На фото: Сергій Грецький, Instagram @gretsky_sergey
На фото: Сергій Грецький, Instagram @gretsky_sergey

Президент України Володимир Зеленський заявив, що тривала блокада російськими військовими міста Маріуполь може означати бажання Росії показати здатність повністю захопити українське місто і видати це за «перемогу».

Він висловив сподівання на евакуацію з Маріуполя вбитих та поранених. «Ми домовилися на сьогодні із Туреччиною. Вона готова на сьогодні вивезти кораблями поранених та вбитих, перевезти їх із Бердянська. ... Ми чекаємо на погодження від Путіна. Від цього залежить цей момент. Якщо не вдасться - ми точно знатимемо, що особисто президент Росії не дає цієї можливості», – сказав Зеленський.

Ситуація у Маріуполі Донецької області залишається однією з найскладніших на фронті, каже українська влада. Місто перебуває під постійними ударами російської авіації без тепла, питної води, зв’язку та засобів для існування. За даними на 4 квітня, там і досі перебувають близько 130 тисяч людей.

Напередодні Міноборони РФ запропонувало українським воїнам скласти зброю та вийти з Маріуполя на підконтрольні Києву території.

"Голос Америки" поговорив зі студентом музичного коледжу у Маріуполі Сергієм Грецьким, який розповів про те, як його родина рятувалась зі зруйнованого російською армією міста. "Я би хотів повернутися та вдихнути повітря Маріуполя, моє, знайоме, рідне", - сказав він.

  • 16x9 Image

    Марія Прус

    В українській службі Голосу Америки з 2016 року. Висвітлює політику, культурні та соціальні події, а також життя української громади у США. Має ступінь магістра Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG