Спеціальні потреби

США просять В'єтнам заборонити ВПС РФ використовувати свою базу


Камрань
Камрань

БАНГКОК - Посольство США в Ханої заявило, що не поінформоване про реакцію в'єтнамського уряду на прохання Вашингтона позбавити Росію можливості дозаправляти на базі Камрань свої бомбардувальники, які здійснюють провокаційні польоти навколо території США в Тихому океані.

Наприкінці минулого тижня Державний департамент в приватному порядку висловив свою стурбованість в'єтнамському уряду. Про це заявила в четвер прес-секретар посольства Ліза Вішмен.

За словами посольства, хоча США поважають право В'єтнаму укладати угоди з іншими країнами, вони хочуть, щоб В'єтнам гарантував, що бухта Камрань не використовуватиметься російськими збройними силами для «здійснення діяльності, яка може посилити напруженість у регіоні».

І Росія, і В'єтнам, яких об'єднує багаторічне співробітництво в сфері оборони, раніше визнали, що літаки-паливозаправники Іл-78 використовують базу Камрань для дозаправки стратегічних бомбардувальників Ту-98 («Ведмідь»), які без дозаправки можуть пролетіти 15 000 кілометрів.

Колишня американська база, яку в минулому також контролювали французькі і японські ВМС, розташована за 290 кілометрів на північний схід від Хошиміну і являє собою природну глибоководну бухту.

Командувач армії США в Тихому океані генерал Вінсент Брукс в середу заявив інформагенції Reuters, що російські літаки здійснюють «провокаційні» польоти, в тому числі навколо острова Гуам, тихоокеанської території США, де розташована військово-повітряна база Андерсен. Острів знаходиться за 4 000 кілометрів на схід від В'єтнаму.

За словами представників НАТО, бомбардувальники Ту-98 також нещодавно були помічені над каналом Ла-Манш. Росія останнім часом веде все більш агресивне і інтенсивне повітряне та морське патрулювання біля кордонів держав-членів НАТО.

У листопаді минулого року Росія оголосила, що збирається запускати бомбардувальники великої дальності над акваторією навколо північноамериканського континенту.

РІА «Новости» повідомило в четвер з посиланням на Міноборону РФ, що російські військові почали навчання на півдні Росії, в Південній Осетії, Абхазії і в Криму.

Сполучені Штати вели війну з Північним В'єтнамом з початку 1960-х років і до виведення американських військ у 1973 році, що призвело до падіння уряду Південного В'єтнаму в Сайгоні два роки пізніше.

Дипломатичні відносини між Ханоєм і Вашингтоном були встановлені в 1995 році.

Наприкінці 2014 пройшли спільні американсько-в'єтнамські гуманітарні навчання, які планується повторити цього місяця.

Сполучені Штати також погодилися надати В'єтнаму не менше п'яти сучасних патрульних катерів, які будуть доставлені наступного року, в рамках пакету на суму 18 мільйонів доларів, покликаного допомогти В'єтнаму зміцнити свою морську безпеку. Держсекретар Керрі оголосив про це в 2013 році.

Посол США у В'єтнамі Тед Осіус, виступаючи минулої п’ятниці в Ханойському університеті, назвав цілком зрозумілим, що у сфері безпеки Ханой звертається до своїх «історичних партнерів», проте зазначив, що і США можуть «багато чого запропонувати ... для зміцнення безпеки В'єтнаму в короткостроковій, середньостроковій і довгостроковій перспективі».

XS
SM
MD
LG