Спеціальні потреби

У ветеранів найвищі шанси опинитись на вулиці - благодійники


У ветеранів найвищі шанси опинитись на вулиці
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

У ветеранів найвищі шанси опинитись на вулиці

Недавно американці відзначили День ветеранів. Свято припадає на 11 листопада – річницю закінчення Першої світової війни. У цей день в американців прийнято допомагати ветеранам, які потребують підтримки. Військові, які пройшли через страхіття війни, особливо уразливі до психологічних проблем, у результаті чого вони нерідко опиняються на вулиці. На сьогодні в країні нараховується приблизно шістдесят тисяч колишніх військових, які вважаються бездомними. Уряд поставив за мету до 2015 року викорінити цю проблему. Однак, самотужки держава нездатна побороти це негативне явище. Тож на допомогу приходять приватні організації.

Шоста година ранку. А на кухні робота уже кипить. Близько 20 волонтерів готують їжу для сотні безпритульних, серед яких чимало колишніх військових.

Офіцер берегової охорони Клінт Трокіо вважає своїм обов’язком допомогти цим людям. Він каже:

«Як й інші військові, ми прийшли сюди допомогти ветеранам, які залишаються бездомними, тут у Вашингтоні».

Обіди для бездомних уже 30 років готує громадська організація «Міріям Кітчен». Базується вона при західній пресвітеріанській церкві в одному з історичних районів столиці.

Ветерани поповнюють лави бездомних
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00
Direct link
Колишній пілот ВПС Гюґо Шміт каже, що не пропускає жодної нагоди допомогти ветеранам, а головне показати, що їх не забули, про них піклуються:

«Я сподіваюся, це переконає ветеранів, що ці люди дбають про них. Я хочу, аби вони знали – хтось турбується їх благополуччям».

Їжа готова. Шеф-кухар неприбуткової організації Стів Бет робить останні розпорядження:

«Це День ветеранів. Я хотів би усім подякувати за те, що прийшли… Ми будемо подавати млинці під фруктовим соусом, а для діабетиків зі сиропом».

Ветерани США «воюють» за місце праці
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00
Direct link
За даними Національного альянсу викорінення бездомності, ветерани складають майже 10 відсотків від бездомного населення Сполучених Штатів.

У неприбутковій організації кажуть, що колишні військові, як правило, довше і частіше від інших категорій залишаються на вулицях. Вони також частіше страждають на психічні розлади, підкреслює Стів Бет:

«Вони швидше скочуються у прірву. Наша організації тоді і приходить на допомогу. Міріям є домом для багатьох бездомних, включно з ветеранами. Це тимчасовий притулок, але наша мета надати їм постійне житло. Тут вони знаходять місце, де вони не втрачають гідності, де можуть відчути себе частинкою громади».

колишні військові довше і частіше та частіше страждають на психічні розлади.
За роки свого існування організація змінила життя на краще для багатьох військових. Один з них – Джеф Джиліан, ветеран і колишній бездомний:

«Я з організацією Міріям вже кілька років, і я колись був бездомним, але це було давно. За кілька тижнів я отримаю окреме житло. Цього ніколи не сталося б без допомоги персоналу організації».

Джеф розповідає, що свого часу зловживав наркотиками та алкоголем. Потім втратив помешкання. Позбутися шкідливих звичок йому допомогли психологи, чиї послуги оплатив федеральний уряд:

У столиці США 3000 бездомних дітей
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00
«Допомогу надають, необхідно лише її знайти, і тут я можу стати у нагоді, одним словом я не спочиваю на лаврах».

Досвід показує, якщо бездомним надавати позитивного заряду, це покращить їх перспективи жити самостійно, а значить, заощадить суспільству витрати на боротьбу з цим явищем.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG