Спеціальні потреби

Американські ветерани не схвалюють воєн в Афганістані та Іраку


Американські ветерани не схвалюють воєн в Афганістані та Іраку
Американські ветерани не схвалюють воєн в Афганістані та Іраку

Кожен третій ветеран у США вважає, що кампанії в Іраку і Афганістані не коштували витрачених на них грошей і зусиль. Більшість колишніх військових переконані, що тепер, 10 років після початку бойових дій, владі пора зосередитися на внутрішніх проблемах країни.

Про це свідчать результати опитування, які організація «Pew Research Center» провела серед учасників воєн, що були розгорнуті після терактів 11 вересня 2001-го року. За словами ветеранів, вони пишаються своєю участю у бойових діях у конфліктних зонах, однак війни завдали їм глибоких психологічних травм. Крім того, колишні військовослужбовці впевнені, що американське населення погано розуміє, через що довелося пройти їм та їхнім сім'ям.

В Іраку загинули близько чотирьох з половиною тисяч американських військових, а в Афганістані – близько 1700. За останні 10 років витрати на обидві кампанії перевищили трильйон доларів. На даний момент президент Обама і Конгрес, прагнучи скоротити гігантський бюджетний дефіцит, намагаються переглянути оборонні пріоритети країни. Водночас США намагаються заручитися підтримкою населення для продовження операцій в Іраку та Афганістані.

Виявилося, що серед ветеранів частіше, ніж в цілому по країні, зустрічаються прихильники Республіканської партії. Багато хто з них незадоволені тим, як президент Обама поводиться на посаді головнокомандувача. Крім того, порівняно з попередніми опитуваннями, значно більше ветеранів заявили, що не сповідують жодної релігії.

Якщо серед учасників минулих військових кампаній труднощі з адаптацією до мирного життя відчували 25%, то серед ветеранів іракської і афганської воєн з цією проблемою стикаються 44%. Крім цього, половина з них страждає від посттравматичного стресу, а близько 75% переживають уві сні жахіття і не можуть звільнитися від тяжких спогадів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG