Спеціальні потреби

У Ватикані офіційно зійшов на Святий престол Папа Франциск


Папа Римський став офіційним
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Папа Римський став офіційним

Папа Франциск офіційно розпочав свій понтифікат в якості 266-го Папи Римського. Меса з нагоди його інтронізації була не настільки помпезною, як у його останніх попередників, але все ж досить величною, щоб привабити принців, президентів, рабинів, муфтіїв і чимало звичайних людей до Ватикану.

Присутні були в захваті, коли під час об'їзду залитою сонцем площею Святого Петра, відкритий автомобіль Франциска зупинявся кілька разів і Понтифік благословляв дітей, яких підносили до нього.

У своїй проповіді Папа закликав віруючих захищати Церкву, творіння Боже і найбідніших та незахищених людей світу.

Перед початком інтронізаційної меси Франциску вручили «кільце рибалки» – перстень, на якому зображений Святий Петро, який був рибалкою, і мантію - стрічку з вовни ягнят, яка символізує, що він є пастирем для 1,2 мільярда католиків.

Серед високопоставлених гостей, присутніх на церемонії, був Патріарх Варфоломій. Він став першим патріархом Константинопольської православної церкви, який приїхав на папську інавгурацію з часів розколу християнства на дві гілки майже тисячу років тому.

Президент Аргентини Крістіна Кіршнер приїхала до Риму у понеділок, щоб зустрітися з новим Папою Римським - вихідцем з її країни. На церемонію також приїхав віце-президент США Джозеф Байден, католик за віросповіданням.

Ватикан представив герб Папи Франциска, який схожий на герб, який він використовував будучи архієпископом Буенос-Айреса. Він містить символи Ісуса Христа, Діви Марії та Святого Йосифа, а також папські регалії - єпископську митру і пересічені ключі Святого Престолу.

Папа Франциск був обраний главою Римсько-католицької церкви минулого тижня, після того як його попередник, Бенедикт XVI, в лютому добровільно зрікся престолу через стан здоров’я і похилий вік.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG