Спеціальні потреби

Британські вчені про досліження щодо високої ефективності "Спутніка V": вакцина може приєднатись до боротьби проти COVID-19


На фото: медик в Алжирі тримає ампулу вакцини "Спутнік V"
На фото: медик в Алжирі тримає ампулу вакцини "Спутнік V"

Російські вчені опублікували на сторінках медичного журналу The Lancet ранні результати дослідження, яке вказує, що російська вакцина Sputnik V країни, як видається, демонструє безпечність та ефективність проти COVID-19. Про це повідомляє інформаційна агенція AP.

Як повідомлється, дослідники заявили, на основі випробувань минулої осені у Росії, до яких було залучено близько 20 000 осіб, що вакцина ефективна на близько 91%, і що щеплення, як видається, попереджало жорсткі форми захворювання на COVID-19.

Також у медичному виданні The Lancet, британські вчені Ян Джонс та Поллі Рой відзначили, що дані дослідження опубліковані російськими вченими є "чіткими і демонструють науковий принцип вакцинації".

"Розробка вакцини "Спутнік V" критикувалась за поспіх, зрізнання кутів та відсутність прозорості. Але результати про які повідомлено є чіткими і демонструють науковий принцип вакцинації, що означає, що чергова вакцина тепер може приєднатись до боротьби за зменшення випадків COVID-19", - йдеться у їх статті.

Результати дослідження оприлюдненого у the Lancet активно коментують онлайн.

"З новими результатами випробувань, здається, що "Спутнік V" примусив критиків замовчати! ...", - пише кореспондент американського каналу CNN Метью Ченс.

"Хороший результат для Росії та світу", - пише кореспондент видання New Yorker Джошуа Яффа.

Між тим сторінка розробників російської вакцини у Twitter заявляє, що вакцина є "однією із 3 у світі із ефективністю понад 90% та 100% ефективністю захисту від важких випадків. Також повідомлється, що вакцину вже зареєстровано у 16-ти країнах.

Дивіться також: У Лос-Анджелесі поліція буде арештовувати усіх, хто агресивно виступає проти носіння масок

XS
SM
MD
LG