Спеціальні потреби

Світові донори виділять понад чотири мільярди доларів на вакцинацію дітей


Вакцинація дітей у Кенії
Вакцинація дітей у Кенії

Приватні та державні донори пообіцяли виділити чотири мільярди триста мільйонів доларів на вакцинацію дітей. Про це було заявлено в понеділок у Лондоні на конференції, організованій Глобальним альянсом за вакцинацію та імунізацію. Учасники конференції сподіваються, що задопомогою цих грошей до 2015-го року щеплення буде зроблено понад 250 мільйонам дітей, насамперед у бідних країнах. Вакцини, кажуть медики, рятують більше життів, ніж інші громадські заходи з охорони здоров’я, окрім таких як встановлення доступу до чистої води та каналізації.

Від хвороб, яким можна було б запобігти щепленням, у бідних країнах світу щодвадцять секунд помирає одна дитина. Тим часом вакцини можуть врятувати життя двох мільйонів дітей щороку. Гроші на щеплення Глобальний альянс за вакцинацію та імунізацію збирає по всьому світу. Окрім західних держав, кошти надають і приватні фонди як-от фундація мільярдера Біла Ґейтса та його дружини Мелінди.

Ніколь Бейтс – представник фонду Біла та Мелінди Ґейтс зазначає:

«Якщо ми прискоримо нашу роботу на етапі винайдення вакцин, розвитку та доставки, ми зможемо надавати ці вакцини швидше. А це означає – врятовані життя та здоровіші люди».

Провідні фармацевтичні компанії світу минулого тижня погодились надати вакцини за зниженими цінами для країн, що розвиваються. За підрахунками експертів, розробка однієї вакцини коштує від п’ятисот мільйонів до одного мільярда доларів. Вартість вакцин зростає, коли з’являються нові штами захворювання. Завдяки ж зусиллям Глобального альянсу та приватних фондів – у бідних країнах світу щеплення від менінгіту А та пневмонії зараз доступні за п’ятдесят центів, тобто по чотири гривні.

«Дуже важливо, аби ціни на вакцини трималися на одному рівні та були доступними. Тоді дійсно можна сформувати глобальний ринок для вакцин, а не тільки такий, який обслуговує багаті країни», – каже Девід Ферейра представник Глобального альянсу за вакцинацію та імунізацію.

Нові дослідження доводять, що вакцини не лише рятують мільйони життів, а й заощаджують країнам мільярди доларів. Адже лікування хвороб, виникненню яких можна запобігти щепленням, набагато дорожче. Наприклад, аби викорінити віспу в світі потрібно 300 мільйонів доларів, а витрати на лікування хворих на цю недугу втричі більші.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG