Спеціальні потреби

В справі Саакашвілі бракує доказів - грузинські експерти про вирок екс-президенту


Рішення грузинського суду заочно засудити екс-президента країни Міхеїла Саакашвілі до трьох років ув'язнення було неоднозначно сприйняте в Грузії.

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі відмовився прямо коментувати вирок, однак зазначив, що не вважає обґрунтованим переслідування Саакашвілі за його рішення прийняте на основі конституційного права президента на помилування.

Маємо серйозну проблему з верховенством права
Мшвенієрадзе, Грузинські демократичні ініціативи

Саакашвілі звинувачують у зловживанні службовими повноваженнями, коли він, перебуваючи на посаді президента Грузії, достроково помилував чотирьох затриманих співробітників поліції, засуджених за вбивство співробітника банку Гіргвілані.

"Маємо серйозну проблему з верховенством права", - сказав Гіоргі Мшвенієрадзе з неурядової організації Грузинські демократичні ініціативи в коментарі "Голосу Америки" стосовно вироку Саакашвілі.

"Не йдеться про зміст конкретного помилування, але про той факт, що президент комусь щось пообіцяв", - наголошує Мшвенієрадзе.

"Я особисто знаю цю справу і в ній бракує доказів, - стверджує активіст, - немає прямих свідчень, скажімо, що президент Саакашвілі давав комусь обіцянку. Є непрямі заяви, що хтось комусь сказав і президент щось казав. Це – не доказ. Якщо б докази існували, то справу не розглядали в рамках статті про зловживання повноваженнями".

Наразі, питання того, як прокуратура довела свої звинувачення
Ека Ґіґаурі, Transparency international Грузії

"Важко сказати наскільки політично заангажованим є це рішення", - зазначила президент Transparency international в Грузії Ека Гігаурі в окремому інтерв’ю "Голосу Америки".

"З одного боку, існує виключне право президента надавати помилування. З іншого – прокуратура заявляє, що президент пообіцяв помилувати підозрюваного в обмін на певні свідчення. Наразі, залишається питання того, як прокуратура довела свої звинувачення", - стверджує Гігаурі.

Рішення "зачіпає колишнього президента і тут не мусить залишатись питань без відповіді", - наголошує Гігаурі.

Дивіться також:​ "Саакашвілі правильно ідентифікував проблему, але він не та людина, яка має її озвучувати" - Карпентер

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG