Спеціальні потреби

Стати лікарем у США можна буде без жодних лекцій


Медичний коледж Вермонтського університету оголосив, що позбудеться всіх лекційних курсів і повністю переформує роль факультету – вперше для традиційної медичної школи.

Через чотири роки після того, як два старші вчені зі Стенфордського університету кинули виклик медичним школам припинити читання лекцій і почати згортання своїх класів, кілька навчальних закладів розпочали важливі реформи, щоб змінити спосіб, яким вони навчають медицини, - повідомляє онлайн-видання Inside Higher Ed.

Вермонтський університет минулого тижня підхопив тренд, оголосивши про педагогічну реформу в своєму Медичному коледжі, яку спостерігачі оцінюють як найбільш масштабну наразі. Протягом наступних кількох років коледж усуватиме всі лекційні курси, замінюючи їх на відео, які студенти дивитимуться у свій особистий час. І замість того, щоб відсиджувати лекції, студенти зустрічатимуться в класах «активного навчання», які будуть проводитися викладачами. Там вони працюватимуть зі своїми однокласниками в невеликих групах, - розповідає видання.

Підхід заснований на експериментах у Стенфордському університеті, який співпрацював з Khan Academy, некомерційною освітньою організацією, тестуючи модель «перевернутого» класу в деяких курсах із медицини. Інші навчальні заклади вивели цю модель ще на один крок уперед. Туро коледж остеопатичної медицини в Нью-Йорку, наприклад, ще з 2012-2013 академічного року пропонує повністю «перевернуту» навчальну програму.

Проте заява Медичного коледжу Вермонтського університету є значною подією, зазначає Inside Higher Ed, оскільки це вперше член Асоціації американських медичних коледжів заявив, що скасує лекції у всіх своїх програмах.

Змінювати вкорінену систему підготовки лікарів не є легким завданням. Істотні зміни навчального плану можуть поставити під загрозу регіональні та професійні акредитаційні статуси вищих навчальних закладів, відштовхнути потенційних студентів, образити випускників-донорів і відчужити деяких викладачів, - зауважує автор.

Найбільш нагальною проблемою є гроші. Коледж виділить 66 мільйонів доларів на створення оновлених класів і перепідготовку професорсько-викладацького складу.

Частина коштів піде на розширення Академії викладання, заснованої минулого року. Члени факультету Медичного коледжу приєднуються до академії на три- і п'ятирічні періоди, протягом яких вони навчаються за наставництвом більш досвідчених інструкторів, беруть участь у конференціях і семінарах, а також проходять курси самопідготовки. Головною метою академії є допомогти викладачам відкрити для себе нові методи навчання, які можуть бути настільки ж корисним – якщо не більше – ніж читання лекцій, пояснює видання.

Перехід до повністю перебудованої моделі навчання вже почався, і університет планує завершити його до 2022 року. Лекційні курси зараз складають 40 відсотків основного навчального плану коледжу, у порівнянні з 50 відсотками два роки тому. Курси першого семестру вже перероблені на серію пов'язаних компонентів, і коледж планує використати дані, отримані в результаті цих змін, щоб виробити стратегічний п'ятирічний план, - повідомляє Inside Higher Ed.

Дивіться також: Олег Турій, проректор УКУ: "У центр реформи вищої освіти має бути поставлена людина - особа студента, майбутня еліта нашої держави"

XS
SM
MD
LG