Спеціальні потреби

У США зростає популярність жіночого футболу


Збірна США святкує перемогу.
Збірна США святкує перемогу.

На Чемпіонаті світу з жіночого футболу у Німеччині визначились усі учасниці півфіналів. Останньою, до півфіналісток приєдналась збірна США, яка у напруженому та драматичному матчі здолала Бразилію. Граючи у меншості, після суперечливого рішення арбітра, американки зрівняли рахунок у матчі, на останній доданій хвилині, другого додаткового періоду, та перемогли у серії післяматчевих пенальті.

Жіночий футбол у США зараз перебуває на підйомі завдяки програмам розвитку дитячо-юнацького спорту та успіхам американських футболісток. В американських школах дівчата починають грати в футбол ще змалку. Тренер команди «Реал Меріленд» – Брет Мендж розповідає, що останнім часом рівень гри дівчат стрімко зростає:

«В околицях столиці налічується 70-80 футбольних команд у кожній віковій групі, які грають на високому рівні. З кожним роком дівчата грають все краще. Так, 14-річним вже важко обіграти 13-річних. Це відбувається завдяки покращенню якості тренування».

Гравець команди «Реал Меріленд» Енні Гезельбек почала грати у футбол у чотирирічному віці:

«Я люблю змагатися із сильними командами. Це класно, коли докладаєш усіх зусиль, щоб перемогти противників».

Авні Джонсон уважно стежить за виступами жіночої національної збірної США:

«Я дивлюсь ігри жіночих команд, завжди коли їх показують по телевізору. Особливо, як грають центральні півзахисники збірної США. Я сама центральний півзахисник і в захоплені від того як швидко вони грають».

Тренер жіночої збірної США Піа Сандгейдж родом зі Швеції. Вона розповідає, що ще кілька десятків років тому, через соціальні стереотипи, жінкам було важко торувати шлях у футболі:

«У ті часи мені не дозволяли грати у футбол, тому що я – жінка. Знаєте, у деяких країнах і у наш час жінкам важко пробитись у чоловічих видах спорту. Однак зараз відбувається великий рух змін і ситуація з кожним роком покращується».

Покращується насамперед завдяки зусиллям Міжнародної федерації футболу, яка у 2009-му році започаткувала програму розвитку спорту серед дітей. Представники ФІФА сподіваються, що ця ініціатива зробить футбол однаково доступною і популярною грою як серед хлопців, так і дівчат по всьому світі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG