Спеціальні потреби

Конгресмени представили закон про військову допомогу Україні


Американські законодавці прагнуть надати військову допомогу Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Американські законодавці прагнуть надати військову допомогу Україні

«Акт гарантії безпеки України», за словами його авторів, надає повноваження Президенту США надавати військову допомогу Україні. Законопроект закликає уряд Сполучених Штатів визнати Україну своїм союзником поза межами НАТО, що дозволить тимчасово надати Україні необхідні ресурси аби гарантувати її безпеку на рівні членів Альянсу. Також у документі йдеться про спільні військові навчання та розширення «Програми партнерства заради миру».

Авторами законопроекту про надання військової допомоги України є конгресмени від штатів від кількох штатів де проживає велика громада українців. Представник від Пенсильванії, презентуючи документ, звинуватив Росію у зневажанні України, як держави і нації, і тому закликає США захистити Україну від агресивного сусіда.

«Атака на Малазійський літак, збиття нещодавно двох українських літаків - військового і вантажного, підтверджує необхідність прямої військової допомоги Україні. І чим швидше США почнуть надсилати розвідувальну та військову допомогу Україні, тим ближче Украна до справжньої незалежності і життя у безпеці», - сказав Джим Ґерлах, конгресмен від Пенсильванії.

Представниця Огайо Марсі Каптур - давня прихильниця і захисниця інтересів України в Конгресі США: «Україна і цілі покоління українців страждали через російську агресію . Час для Сполучених Штатів надати Україні відповідну військову допомогу. Ми внесли витрати передбачені представленим сьогодні законопроектом до закону про оборонний бюджет на 2015 рік, що буде схвалений до кінця цього року, ще за роботи нинішньої сесії Конгресу».

Конгресмен від штату Нью-Джерсі Білл Паскрел закликав своїх колег ухвалити запропонований документ: «Якщо ви хочете допомогти Україні, підтримайте цей законопроект, допоможіть його провести, і переконайтесь що він буде підписаний. Цей закон вимагає оцінити українську оборонну здатність і потреби протягом 15 днів з дня прийняття. Включно з можливістю надати обладнання включно з літаками у раці відповідного прохання українців задля захисту їх територіальної цілісності».

Конгресмени закликали Президента США взяти відповідальність за те, щоб Україна лишалась незалежною, і захистити прагнення її людей до демократичних цінностей. Між тим, у оглядачів є сумніви, що законопроект набуде чинності до кінця цього року, адже попереду у нього довгий шлях багаторазових голосувань у комітетах, конгресі, сенаті, а також він має бути підписаний Президентом США.

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG