Спеціальні потреби

У США бояться зростання анти-ісламських настроїв


Багато людей у Сполучених Штатах висловились проти планів спорудити в Нью-Йорку ісламський центр недалеко місця, де в 2001 році було здійснено терористичний напад на вежі-близнюки Світового торговельного центру. З цього приводу виникають побоювання про зріст анти-мусульманських настроїв в країні. Зростає також опозиція до спорудження мечетей і в інших американських містах. Люди, наприклад, протестують проти будівництва мечеті у центральній частині штату Теннессі.

Як вважає один з місцевих опонентів проекту Ґері Мідлтон каже, це буде ще одна мечеть, де дітей вчать бути терористами.

Подібну думку висловлює інший житель міста Стен Вайтвей, який каже, що мусульмани, здається, проти всього, у що він вірить. Тому він не хоче їх мати по сусідству.

Члени ісламського центру долини Темекула у Південній Каліфорнії збираються на молитву у складському приміщенні. Плани побудувати нову мечеть на окраїнах містечка викликали опозицію, в першу чергу з боку сусідньої церкви. Пастор парафії каже, що християнство та іслам – несумісні.

Втім, духовний лідер мечеті імам Махмуд Гармуш каже, що місцеві мешканці виступають проти будівництва мечеті через хибні уявлення:

«Деякі виступають проти, бо неправильно тлумачать, хто ми. Дехто негативно ставиться до ісламу як релігії загалом. І, мабуть, також вони негативно налаштовані через внутрішні проблеми – те, що відбувається в політиці та економіці».

Кристіна Абрагам, яка працює в бюро Ради американсько-ісламських відносин у Чикаго, вважає, що упередження до мусульман розпалюють активісти-консерватори:

«Це страшно – виростати в країні, де тобі кажуть, що є Конституція, всі мають рівні права, що ці права є невід’ємні, що ми є країною, де населення є різноманітним, але ми повинні любити один одного і жити в мирі, і раптом вибухає хвиля ненависті. Ось що страшно».

Проте у Лос-Анджелесі деякі мусульмани сподіваються на краще.

Члени Ісламського центру Південної Каліфорнії кажуть, що вони інтегровані в громаду і не мають будь-яких проблем зі своїми сусідами. Проте речник центру Магер Гатут все-таки занепокоєний – через окремі інциденти релігійної нетерпимості в країні:

«Ми зробимо Америці і собі ведмежу послугу, якщо порушуватимемо Білль про права і свободу релігії, які є душею і духом Америки».

У долині Темекула імам Гармуш сподівається, що цього не станеться. Він каже, що в більшості телефонних дзвінків йому висловлюється підтримка.

Члени Ісламського центру долини Темекула сподіваються, що, незважаючи на протести, вони ще цього року отримапють дозвіл на будівництво нової мечеті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG