Спеціальні потреби

«Американська мрія» для багатьох стає неосяжною


Володіти власною хатою було донедавна складовою частиною американської мрії. Але з економічною рецесією мрія почала розвіюватись. Мільйони американців втратили спроможність виплачувати іпотечні позики на своє житло і були змушені шукати шляхів виїхати з них. Тепер американці масово орендують житло.

Ще донедавна Бренда Ґанавей жила у власній хаті у вірджинському місті Александрія неподалік столичного Вашингтона. Але відтак настали важкі часи, і вона не змогла виплачувати іпотечну позику.

«Впродовж кількох місяців ми не могли платити іпотечні внески, і нам не вдалось знайти іншу позику, тож банк відібрав нашу хату і наказав нам виїхати з неї», - каже Ґанавей.

Сьогодні в Америці таких, як Бренда, мільйони. Рафаель Бостик – заступник міністра житлового будівництва і міського розвитку – говорить, що кількість американців-власників житла послідовно зменшується.

«Рівень власництва житла у США становив близько сімдесяти відсотків. Тепер власництво знизилось на кілька мільйонів. І тепер багато людей почали орендувати житло».

Оренда має певні переваги. Наприклад, не треба шукати покупця на житло, якщо треба з нього виїхати.

Язґал Одекова керує житлом, яке здається в оренду. За її словами, найголовнішою причиною, чому люди воліють орендувати житло, є те, що це дешевше, ніж володіти ним:

«Люди орендують житло з різних причин. На першому місці – фінансова доступність. Це дешевше і можна нічим не турбуватись».

Орендувати житло дешевше з ряду причин – говорить Арун Шу – бізнесмен, який орендує хату неподалік Вашингтона. За його словами, власник хати повинен платити значно більше, ніж лише іпотечні внески:

«Купівля хати вимагає багатьох виплат. Не тільки іпотечні виплати, якщо хата куплена не за готівку, але й також податки на нерухоме майно, утримування і ремонт хати».

Але навіть оренда на сьогоднішньому ринку може виявитись непростою справою, зокрема у великих містах. Житла для оренди не вистачає, і в першу чергу страждають від цього незаможні верства.

Говорить представник Коаліції запевнення житлом людей з низькими прибутками Данило Пеллет’єр:

«В США зосередження уваги на власництві існує на місцевому і всенаціональному рівнях. Це заторкує тих, хто орендує житло, і людей з низьким рівнем прибутків, і в результаті бракує трьох мільйонів одиниць доступного житла для людей з найнижчим рівнем прибутків».

За словами Пеллет’єра, навіть коли житло з’являється, незаможним родинам доводиться працювати на кількох роботах, щоби платити оренду.

До того ж, для оренди житла також необхідно довести свою спроможність платити, каже Язґал Одекова.

«Сьогодні з кожних десяти заяв на оренду житла ми відкидаємо дев’ять. Не тому, що люди нечесні. Часом їм треба платити великі медичні рахунки, часами вони проходять через процедуру банкрутства. Часом зарплати надто низькі, часом – нестабільні відносини між людьми.

Як відзначає заступник міністра житлового будівництва і міського розвитку Рафаель Бостик, уряд має ряд програм допомоги родинам з низькими прибутками платити оренду:

«Ми надаємо прямі субсидії, щоби родини не були надто обтяжені фінансово при оренді нормального житла».

Все ж аналітики вказують, що поки економіка у США не стабілізується, купувати чи орендувати житло – лишатиметься непростою справою.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG