Спеціальні потреби

США частково зняли ембарго на продаж летальної зброї В'єтнаму


Державний секретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ В’єтнаму Фам Бінь Мінь
Державний секретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ В’єтнаму Фам Бінь Мінь

США частково скасували заборону на продаж летальних озброєнь В'єтнаму. Це - історичного значення подія, що відбулася через майже сорок років після закінчення В'єтнамської війни

В четвер Державний департамент США заявив, що цей крок «дозволятиме передачу в майбутньому продукції, що стосується військово-морської безпеки».

Прес-секретар Держдепу Джен Сакі заявила, що продажі спорядження дозволять зміцнити потенціал В'єтнаму в галузі морського спостереження. За її словами, кожен випадок продажів буде розглядатися індивідуально.

В'єтнам стикається з усе більш агресивними територіальними претензіями Китаю на великі ділянки Південно-Китайського моря і його мінеральні та енергетичні ресурси.

В умовах посилення напруженості за останні кілька років в'єтнамським морським патрулям кілька разів доводилося стикатися з китайськими військово-морськими силами.

Американський сенатор Джон Маккейн, колишній пілот ВМС США, який опинився в полоні під час В'єтнамської війни, привітав укладення угоди. Однак, за повідомленням Reuters, він також закликав до поліпшення ситуації з правами людини у В'єтнамі.

Пом’якшення ембарго є черговим кроком у поступовому відновленні зв'язків між Вашингтоном і Ганоєм за останні два десятиліття.

Відносини між двома урядами були нормалізовані в 1995 році - через десятиліття після закінчення війни.

З того часу обсяг двосторонньої торгівлі значно зріс і тепер перевищує 20 мільярдів доларів на рік.

Держсекретар США Джон Керрі поінформував віце-прем'єра і міністра закордонних справ В'єтнаму Фам Бінь Міня про прийняте США рішенні під час зустрічі обох дипломатів в четвер у Вашингтоні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG