Спеціальні потреби

До Києва може відправитись делегація конгресменів США


До Києва може відправитись делегація конгресменів
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

До Києва може відправитись делегація конгресменів

Одразу після Євромайдану, який відбувся у Чикаго у неділю, конгресмен Майк Квіґлі зробив заяву щодо подій в Україні:

"Вже в середу цього тижня ви почуєте членів Конгресу і мене особисто на засіданні Палати представників щодо цього питання. Я розмовляю з конресменами Левіном та Марсі Каптур про відрядження делегації конгресменів у Київ, щоб на власні очі оцінити ситуацію і вимагати того, що потребує демократія".

У неділю 26 січня українська діаспора у США провела мітинги щонайменше у 18 містах. Українці в Америці продемонстрували чи ненайбільшу згуртованість за всю історію діаспори.

Закордонні українці прагнуть засвідчити свою підтримку мітингувальникам в Україні, вшанувати пам’ять загиблих під час протистоянь, висловлюють протест проти запровадження диктатури, насильства, порушення прав та свобод людини. В діаспорі вимагають відставки Януковича, введення довгоочікуваних санкцій, та відміни нещодавно прийнятих антидемократичних законів.

Близько 300 українців міста Бостон взяли участь у ході містом. За словами активістів - це вже четверта акція на підтримку Майдану.

Діаспора тисне на всіх сенаторів та урядовців - коментар
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
Щодня українці Клівленда (штат Огайо) збираються під церквою Св. Покрови, щоб дізнатися новини з України, обговорити план допомоги Майдану та помолитися. Всього за декілька зустрічей українці Клівленда зібрали близько 25 тисяч доларів, які надіслали до Києва.

Українці також провели чисельну акцію біля башти Спейс-Нідл, символу міста Сієтл. Асоціація українців штату Вашингтон організувала 5-ий Євромайдан. Цього разу активісти одягли білі стрічки з написом "Допоможіть Україні". Українцями Сієтлу зібрано близько 4 тисяч доларів. За словами організаторів, це вже друга грошова допомога, надіслана у Київ.

У столиці США, Вашингтоні, українці зійшлися на одну із найчисельніших своїх акцій з початку протестів у Києві. Понад 100 чоловік, серед яких були не тільки українці, але й грузини, поляки, білоруси, мітингували під стінами посольства України у США.
Я розмовляю з конресменами Левіном та Марсі Каптур про відрядження делегації конгресменів у Київ, щоб на власні очі оцінити ситуацію і вимагати того, що потребує демократія
Майк Квіґлі, конгресмен

А 400 машин з українською символікою ледь не створили революційну тисняву на дорогах у центрі Філадельфії, де українці одразу з багатьох штатів влаштували Автомайдан.

Щоб привернути увагу місцевої громадськості та ЗМІ, активісти вирішили проїхати всім містом, покружлявши навколо мерії Філадельфії. Згодом надіслали до Києва 6 тисяч доларів. Більш, ніж півтисячі українців зібралися на Народне Віче в центрі української околиці в Чикаго.

Мітинг відбувся за участі гостей з Євромайдану, зокрема народний депутат України та представник Об'єднаної опозиції Олег Медуниця дякував діаспорі за підтримку та солідарність з українським революційним духом. У день Віче, українці Чикаго пожертвували більше 16 тисяч доларів для життєдіяльності Майдану.

Революційними подіями в Україні переймаються і пересічні американці:

Мешканець Чикаго Деніел Андерсон:

"Ми маємо показати свою підтримку, навіть якщо не на перших шпальтах в пресі, то люди мають знати, що вони у наших думках, навіть у тих, в кого немає родин в Україні».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

XS
SM
MD
LG