Спеціальні потреби

Британія, США, Австралія перевіряють повідомлення про застосування Росією хімзброї в Маріуполі


Російська бронемашина на одній з вулиць Маріуполя 11 квітня 2002 р.
Російська бронемашина на одній з вулиць Маріуполя 11 квітня 2002 р.

США, Британія та Австралія заявили, що намагаються отримати більше інформації для перевірки повідомлень про можливе застосування Росією хімічної зброї у війні в Україні.

Підставою для міжнародних заяв стало повідомлення українських військових з обложеного Маріуполя, що на їхні позиції з російського безпілотного літального апарату 11 квітня скинули невідому «отруйну речовину», від якої люди задихалися і втрачали орієнтацію.

Ми знаємо про повідомлення в соціальних медіях, де стверджується, що російські війська застосували в Маріуполі в Україні потенційні хімічні боєприпаси. Зараз ми не можемо це підтвердити...
Джон Кірбі

Український президент Володимир Зеленський у поширеному в ніч з 11 на 12 квітня зверненні сказав, що заклики застосувати хімічну зброю проти українських військових нещодавно лунали від представників контрольованої Росією влади в Донецьку.

«Розглядаємо це максимально серйозно», - сказав Зеленський і закликав ЄС зробити наступну хвилю санкцій проти Росії такими, «щоб навіть слова про зброю масового ураження з російського боку більше не пролунало».

«Ми знаємо про повідомлення в соціальних медіях, де стверджується, що російські війська застосували в Маріуполі в Україні потенційні хімічні боєприпаси», - сказав речник міністерства оборони США Джон Кірбі.

Американський представник підкреслив: «Зараз ми не можемо це підтвердити і уважно спостерігаємо за ситуацією. Ці повідомлення, якщо вони правдиві, викликають стурбованість і відображають побоювання, які у нас є стосовно потенційного застосування Росією в Україні різних речовин для контролю над протестами, зокрема слізного газу змішаного з хімікатами».

У Лондоні заявили, що у разі, якщо Москва вдасться до зброї масового знищення, то Захід готовий до застосування «усіх можливих» варіантів дій у відповідь.

«Є повідомлення, що російські війська могли застосувати хімічні речовини під час атаки на людей Маріуполя. Ми терміново працюємо з партнерами, щоб перевірити деталі», - заявила у Twitter вночі 11 квітня Ліз Трасс, британська міністерка закордонних справ.

Вона додала: «Будь-яке застосування такої зброї було б безжалісною ескалацією цього конфлікту, і ми притягнемо Путіна та його режим до відповідальності».

Очільниця австралійського міністерства закордонних справ Меріс Пейн заявила: «Австралія буде працювати з партнерами, щоб перевірити точність тих повідомлень».

Є речі які переходять межу і на застосування хімічної зброї буде відповідь, і на столі залишаються усі можливі варіанти.
Джеймс Гіппі

Британський міністр збройних сил Джеймс Гіппі, коментуючи британському телеканалу Sky повідомлення з Маріуполя, наголосив, що «президент Путін повинен знати, що коли йдеться про можливу відповідь Заходу на застосування хімічної зброї то йдеться про «всі можливі варіанти».

«Важливо визнати, що є різні способи застосування тих речовин. Починаючи із застосування слізного газу, який використовують у ситуаціях із заворушеннями, аж до повністю нищівних вбивчих систем хімічної зброї. Тому я не думаю, що зараз варто розглядати ситуацію спрощено, бо там багато нюансів. Але я також вважаю, що надзвичайно важливо сказати вашим глядачам, які мають глибоке відчуття того, що припустиме, а що ні, що є речі, які переходять межу і на застосування хімічної зброї буде відповідь, і на столі залишаються усі можливі варіанти», - підкреслив міністр в телеінтерв’ю.

В іншому інтерв’ю для британської радіостанції LBC Radio Джеймс Гіппі повторив, що не відкидає навіть можливість відрядження британських чи НАТОвських військових підрозділів.

Які зусилля здійснюють західні лідери для підтримки України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:47 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG