Спеціальні потреби

В Афганістані Талібан заявляє про мир, але багато людей намагаються втекти


Американські солдати охороняють летовище Кабула 16 серпня 2021 р.
Американські солдати охороняють летовище Кабула 16 серпня 2021 р.

Речник ісламістського руху Талібан заявив, що рух тепер контролює столицю Афганістану Кабул і проголосив, що «війна закінчилася».

Афганцям та іноземцям, які бажають виїхати, необхідно надати таку можливість.

В інтерв’ю телестанції Аль Джазіра речник Мохамад Наїм заявив, що Талібан планує швидко сформувати новий уряд і обіцяє, що він не буде агресивним до інших країн.

Президент Ашраф Ґані у неділю втік з країни, й ісламісти увійшли в столицю, не зустрівши опору.

Ґані у дописі у Facebook стверджує, що пішов на такий крок, щоб уникнути кривавого штурму Кабула.

Тим часом військові США кажуть, що контролюють аеропорт Кабула, звідки інші країни намагаються евакуювати своїх громадян, а також афганців, які намагаються втекти.

Багато афганців побоюються, що Талібан знову насаджуватиме в країні жорстокий релігійний режим, як це було у попередній період правління ісламістів 1996-2001 років.

Коротка історія: Афганістан 2001-2021

Понад 60 країн, включно зі США і Україною, у неділю оприлюднили спільну заяву із закликом дати можливість залишити Афганістан усім, хто відчуває загрозу в тій країні.

«Афганцям та іноземцям, які бажають виїхати, необхідно надати таку можливість. Дороги, аеропорти і пункти перетину кордону повинні залишатися відкритими і необхідно зберігати спокій», - сказано в заяві.

Дивіться також: Наступ сил Талібану в Афганістані: Які політичні наслідки для європейських лідерів може мати нова хвиля біженців. Відео

XS
SM
MD
LG