Спеціальні потреби

США закликають Україну та Росію припинити напади на посольства


Джон Кірбі, прес-секретар Держдепу США
Джон Кірбі, прес-секретар Держдепу США

США засуджують будь-які насильницькі дії, спрямовані на дипломатичні чи консульські представництва - прес-секретар Держдепу Джон Кірбі

Державний департамент США закликає протестувальників в Україні та Росії припинити акти насильства та вандалізм дипломатичних представництв.

Про це заявив на брифінгу у п’ятницю 11 березня прес-секретар Державного департаменту США Джон Кірбі.

«Ми бачили повідомлення про насильство під час протестів навколо російських посольств та консульств в Україні, а також біля українських представництв у Росії. Деякі з них, за повідомленнями, зазнали вандалізму. Ми засуджуємо будь-які насильницькі дії чи вандалізм, спрямовані на дипломатичні чи консульські установи, чи це в Україні, чи в Росії, чи в будь-якій іншій країні світу».

Кірбі при цьому нагадав про підписання Україною Віденської конвенції про захист дипломатів та консульських місій.

«Ми закликаємо українців висловлювати свою позицію мирно, і ми закликаємо спецслужби України продовжувати виконувати свої обов’язки, згідно з Віденською конвенцією про захист дипломатів та консульських місій», - сказав прес-секретар Держдепу.

Журналісти запитали у речника, чи питання нападів на посольства обговорювали під час останньої розмови глав зовнішньополітичних відомств США та Росії Джона Керрі та Сергія Лаврова. Кірбі не зміг підтвердити цього.

Відомо, що під час телефонної розмови у четвер 10 березня Джон Керрі закликав Лаврова звільнити ув’язнену в Росії Надію Савченко. Російські ЗМІ тоді повідомляли, що сторони обговорювали напади українців на російські дипломатичні установи.

Дивіться також: Жінки мають рівні з чоловіками сили захищати країну, - жінка-військовий США.

"Жінки мають рівні з чоловіками сили захищати країну" - жінка-військовий США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

XS
SM
MD
LG