Спеціальні потреби

У США не змогли б запобігти теракту подібному до «Домодєдово»


Служби безпеки та терористи давно знали про величезну вразливість зон очікування в аеропортах. Після терористичного акту в Московському аеропорту «Домодєдово» у США в чергове піднімається питання безпеки на авіа рейсах. Що можна зробити, щоб виявити зловмисника ще до пропускних пунктів в аеропортах – це питання цікавить кожного.

За задумом проектувальників, доступ до американських аеропортів вільний та зручний. Служби безпеки не проводять перевірки на вході в аеропорт. Натомість біля пунктів перевірки пасажирів, виникають додаткові загрози, через великі скупчення людей.

Таким чином, потенційному терористу не треба проходити за пропускний пункт, чи потрапляти на літак. Мішень для нападу, натовп людей, скупчується біля пункту перевірки.

Щоб попередити небезпеку Управління Транспортної Безпеки США задіяло 3 тисячі прихованих агентів. Вони відслідковують підозрілих осіб в приміщеннях аеропортів по всій країні.

Програма, що називається СПОТ, вже викликала чимало запитань. Наприклад, офіцери, що патрулюють аеропорти проходять лише чотириденну підготовку. Їх вчать вирізняти певні рухи та міміку, як ознаку небезпеки.

На думку професора Пола Екмана, потенційних терористів видають їх обличчя.

«Почуття відображаються у вас на обличчі, а коли ви намагаєтесь їх приховати вас все одно видають ледь помітні зміни виразу обличчя», - каже Екман.

Але критики вважають, марнотратством сотні мільйонів доларів які витрачаються на цю програму.

Так, дослідник Марія Хартвіг каже, що Дослідження вказують, що дуже складно визначити погані наміри особи за її поведінкою

Згідно з висновками урядових інспекторів які спостерігали за роботою програми, принаймні сімнадцять терористів, включно з Файзалом Шазадом, що намагався здійснити вибух на Таймс Сквер в Нью-Йорку, безперешкодно пройшли через аеропорти де працювали таємні агенти. Експерти також сумніваються, що програма подібна до СПОТ змогла б попередити теракти в московському «Домодєдово».

Наприклад, Джон Міка, голова Комітету траспорту палати представників Конгресу, заявив, що судячи зі звітів про роботу СПОТ, ця програма не змогла би попередити теракт подібний до того, що відбувся в Росії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG