Спеціальні потреби

МВФ турбує можливий дефолт США


МВФ турбує можливий дефолт США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

МВФ турбує можливий дефолт США

Добігає кінця перший тиждень роботи уряду в скороченому режимі, а вашингтонські політики так і не наблизилися до вирішення політичної кризи. Тим часом наслідки закриття уряду виходять далеко за межі проблем федеральних чиновників.

Обама закликає не допустити дефолту
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00
Казначейство заявило, що нездатність американського уряду виконувати свої фінансові зобов’язання, у тому числі пов’язані з підняттям межі на зовнішні запозичення, може підштовхнути країну до нової рецесії.

Перше за 17 років тривале закриття уряду коштує американській економіці величезних грошей. За одними оцінками, щоденні збитки для бізнесів, туризму та від невиплаченої зарплати складають 300 мільйонів доларів щодня. Або понад 1,7 мільярда доларів щотижня.

У Казначейства вже 17 жовтня закінчаться гроші на виплату за своїми борговими зобов’язаннями
Але це не єдина проблема. Ще більше занепокоєння в фінансових колах викликає можливість того, що Конгрес не підніме ліміт на зовнішні запозичення і США вже через два тижні опиняться на межі дефолту.

«Закриття уряду вже погано. Але нездатність підняти межу на зовнішні запозичення набагато гірше, бо це може завдати серйозної шкоди не лише американській, а і світовій економіці», - заявила виконавчий директор МВФ Крістін Лаґард.

Економісти заговорили про дефолт США
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00
Якщо законодавці не схвалять підняття межі на зовнішні запозичення, яка зараз становить 16,7 десятих трильйонів доларів, у Казначейства вже 17 жовтня закінчаться гроші на виплату за своїми борговими зобов’язаннями. Якщо це станеться, інвестори втратять довіру до американської економіки; курс долара може різко впасти, відсотки на позичання зростуть, як і безробіття в країні. Це – у найгіршому сценарії, який з кожним днем стає все більш ймовірним.

«Дефолт – це дуже серйозно. Ринки, які вважають це малоймовірним сценарієм, починають дещо хвилюватися через брак політичного прогресу та взаємну ворожість, яка існує в Вашингтоні», - вважає Тоні Крессензі, менеджер з інвестицій компанії «Пімко».
Закриття уряду вже погано. Але нездатність підняти межу на зовнішні запозичення набагато гірше, бо це може завдати серйозної шкоди не лише американській, а і світовій економіці.
Крістін Лаґард, виконавчий директор МВФ.

Показники на Вол-Стріті у четвер почали різко падати, коли особиста зустріч між Президентом Обамою та лідерами республіканців та демократів у Конгресі закінчилася нічим. До того ж, Міністерство праці у п’ятницю не стало оприлюднювати дані щодо стану безробіття в країні через вимушені відпустки своїх працівників. Брокери покладаються на ці данні для оцінки стану американської економіки.

Стен Колендер, голова компанії «Кворіс», що спеціалізується на фінансовій комунікації, очікує, що за цих умов, Федеральна резервна палата відкладе свої плани зі зменшення обсягів стимулювання економіки:

"Відсутність звіту, ймовірно, не дає можливості Федеральній палаті рухатися зі своїми планами, якщо вони, звичайно, не мають власних досліджень".

Уряд США: На жаль, ми закриті!
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00
Найбільше на американський бізнес та міжнародних інвесторів впливає навіть не прямі втрати, а політична невизначеність. Навіть ті, хто не працює напряму з урядом, починають хвилюватися. Побоювання щодо тривалої ситуації з напівпрацюючим урядом впливають на споживачів, які починають менш охоче витрачати гроші.

Трохи надії на розв’язання ситуації дало повідомлення про те, що спікер Палати представників Джон Бейнер у приватній розмові з членами своєї партії заявив, що він не допустить дефолту та зробить усе, щоб межа на зовнішні позичання була піднята, навіть якщо це означає голосування за закон разом з демократами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG