Спеціальні потреби

Комітет Сенату США підтримав кандидатуру нового посла в Україні


Джеффрі Пайятт
Джеффрі Пайятт
Комітет з міжнародних відносин Сенату США підтримав кандидатуру Джеффрі Пайятта на посаду посла США в Україні.

Згідно з повідомленням прес-служби Комітету, таке рішення ухвалено одноголосно на засіданні у вівторок.

А після цього, його кандидатура буде висунута на голосування повним складом Сенату. Очікується, що його затвердження відбудеться без проблем. За словами працівників Державного департаменту США, Пайятт є дуже поважним фахівцем, вважається однією з зірок американської дипломатії. До того ж, позиції щодо України в американських республіканців та демократів дуже близькі і прийняття рішень щодо будь-яких українських питань в Конгресі США, як правило, відбувається, без проблем.

Джеффрі Пайятт змінить у Києві Джона Теффта, посла США в Україні з листопада 2009 року.

На слуханнях у Сенаті, які відбулися 19 червня, Джеффрі Пайятт заявив, що його найвищою метою в разі призначення послом буде допомогти Україні стати сучасною європейською демократичною державою:

«Якщо мене затвердять, я закликатиму український уряд діяти негайно, аби скористатися історичним шансом здійснити надію щодо європейської інтеграції та виконати вимоги ЄС для підписання Угоди про асоціацію", - заявив у Сенаті Джеффрі Пайятт.

Він планує дати Віктору Януковичу зрозуміти, що без звільнення Тимошенко Україна не зможе наблизитись до ЄС.

На своєму засіданні 25 червня Сенатський комітет з міжнародних відносин також ухвалив резолюцію з вимогою звільнити з ув’язнення колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко.

Звільнення Тимошенко є однією з умов, які Євросоюз ставить перед Україною для підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті в листопаді.

Екс-прем’єр відбуває 7-річне ув’язнення за звинуваченням у перевищенні влади і службових повноважень під час укладання газових контрактів з Росією в 2009 році. Тимошенко перебуває в харківській лікарні, а її захисники вимагають перевезення колишнього прем’єр-міністра за кордон для продовження лікування.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG