Спеціальні потреби

Опитування: Росія - "головний ворог" у свідомості американців


Росія зайняла місце «головного ворога» США в свідомості американців, за останній рік обігнавши в «рейтингу ворожості» Північну Корею, Китай та Іран.

Про це свідчать результати нового опитування Ґеллапа.

Ще два роки тому лише два відсотки американців вважали Росію найлютішим ворогом Америки, але в 2014 році, коли напруженість між двома країнами посилилася, цей показник збільшився до дев’яти відсотків, а тепер він становить 18 відсотків.

При цьому тільки 15 відсотків американців вважають Північну Корею головним ворогом країни, що на один відсоток менше, ніж торік.

Ці дані основані на результатах опитування Інститутом Ґеллапа, проведеного 8-11 лютого – за кілька днів до укладення угод про припинення вогню між Україною та проросійськими сепаратистами на сході країни.

Китай очолював рейтинг найбільш ворожих країн в 2014 році, а Іран – у 2011 і 2012 роках. Але на тлі посилення негативного сприйняття Росії, позиції цих двох країн, навпаки, знизилися. За минулий рік число американців, які бачать в Китаї головного ворога, знизилося з 20 до 12 відсотків, а Ірану – з 16 до дев’яти відсотків.

Крім того, все більше американців бачать у російській військовій могутності критичну загрозу США. Сьогодні такої точки зору дотримуються 49 відсотків американців – у порівнянні з 32 відсотками рік тому.

Ще 41 відсоток вважають російську військову міць важливою, але не критичною загрозою. Торік таких було 49 відсотків. Лише сім відсотків не бачать в Росії загрози, хоча торік таких було 17 відсотків.

Основне сприйняття Росії американцями сьогодні найгірше за 26-річну історію подібних опитувань Інститутом Ґеллапа. Тільки 24 відсотки опитаних сприятливо ставляться до Росії, в той час як про негативне ставлення заявили 70 відсотків.

Останні два роки рейтинг позитивного ставлення до Росії знижувався на 10 відсотків. Три роки тому число американців, які говорили про сприятливе ставлення до Росії, перевищувало кількість тих, хто був налаштований до неї негативно.

Негативне ставлення американців до Росії також превалювало перед початком війни в Іраку в 2003 році, коли Москва виступала проти планів військового втручання США, і після російсько-грузинської війни 2008 року.

Рейтинги російського лідера Володимира Путіна виявилися ще гіршими, ніж Росії в цілому. Лише 13 відсотків американців ставляться до Путіна позитивно, тоді як 72 відсотки – негативно.

Видається, однак, що росіяни відповідають американцям взаємністю. За даними всесвітнього опитування Ґеллапом, що проводилося в квітні-червні 2014 року, політику керівництва США схвалювали лише чотири відсотки росіян, у той час як 82 відсотки ставилися до неї негативно.

XS
SM
MD
LG