Спеціальні потреби

Представник Держдепу: у разі виконання Мінських угод США знімуть у цілому санкції проти Росії


Деніел Фрід, координатор політики з питань санкцій Державного департаменту США
Деніел Фрід, координатор політики з питань санкцій Державного департаменту США

«Це можливо, що буде досягнуте задовільне рішення на сході України, а Крим залишиться окупованим росіянами», – розповів Деніел Фрід.

Сполучені Штати готові «в цілому зняти з Росії санкції» в разі вирішення ситуації на сході України. Окупація Криму залишить в силі санкції лише проти Криму. Про це сказав представник Державного департаменту США Деніел Фрід, виступаючи у Школі міжнародних відносин у Вашингтоні. А от повернення Криму до України він вважає реальним, хоча і в дальшій перспективі.

Колишній посол США у Польщі, а нині – координатор політики санкцій Державного департаменту Сполучених Штатів вважається одним із найдосвідченіших дипломатів у Вашингтоні. Його нинішня посада була створена незадовго до подій на Майдані в Києві, тож вся політика санкцій щодо Росії формувалась на базі його консультацій.ї

«Ми маємо намір продовжувати тиск на Росію. Розробляючи політику, ми часто, якщо не зазвичай, переоцінюємо, що ми можемо досягти у короткотерміновій перспективі. І ми зазвичай недооцінюємо, що ми можемо досягнути у далекоглядній перспективі. В цій ситуації з Кримом право сильного не є абсолютним», – сказав Деніел Фрід.

Дипломат не виключає, якщо Росія забереться зі сходу України, з неї знімуть економічні санкції, накладені з початку конфлікту на Донбасі.

«Це можливо, що буде досягнуте задовільне рішення на сході України, а Крим залишиться окупованим росіянами. – розповів Деніел Фрід. – У цьому випадку ми б зняли загальні санкції з Росії, але лишили б санкції щодо Криму. США та Європа спеціально запровадили окремі санкції щодо Криму, щоб лишити цю можливість».

Дипломат вважає реальним закінчення конфлікту на сході України вже у цьому, 2016-му році.

«Якби ми не запровадили санкцій, я не знаю, якою була б зараз ситуація в Україні. Але я впевнений, що значно гіршою. Ви пам’ятаєте Новоросію, в якій Росія претендувала на третину України? Ця ідея зникла. Росія виглядає більш орієнтованою на дипломатичне вирішення, ми це приймаємо, і сподіваємось, прийдемо до цього у цьому році», – зазначив координатор Державного департаменту США з питань санкційної політики.

Говорячи про напруження в американсько-російських відносинах, Деніел Фрід віддав належне європейській підтримці. За його словами, енергетичні санкції ЄС щодо Росії позаминулого року стали проривом, який кардинально змінив ситуацію навколо українського конфлікту.

Дивіться також: Україна щодня стає сильнішою, а Росія - слабкою, розповідає Стівен Бланк

XS
SM
MD
LG