Спеціальні потреби

Роботи допомагають як військовим так і цивільним


Світ переповнений робочими місцями, на яких треба важко працювати, мати справу з брудною роботою, тощо. Втім чимало з цієї роботи можна автоматизувати і доручити виконувати роботам. Так у місті Денвер, штат Колорадо, Асоціація автоматичних пристроїв та роботів провела з цієї нагоди виставку.

Сьогодні роботи більш інтегровані в життя людини, ніж це може здаватися. Ось взяти для прикладу робот - пилосос «Румба». Гелен Грейнер співзасновниця компанії «i-Robot» каже:

«Ми хотіли зробити щось просте, чим люди могли б користуватися щодня. Саме це надихнуло нас створити «Рубму».

Компанія виготовляє все: від Румби до дистанційно контрольованих апаратів, що знищують бомби; та роботів, що згодом можуть стати частиною суспільства.

«Ви можете вживити елементи робота в своє тіло. Наприклад ногу чи руку, яку ви втратили на війні чи внаслідок аварії або ж хвороби», - каже Гелен Грейнер.

Роботи, представлені на щорічній виставці Міжнародної асоціації автоматичних пристроїв, розроблені в основному на замовлення військових. Втім президент асоціації Майкл Тоскано говорить, що ці технології приходять на допомогу людям будь де:

«Чи це боротьба з вогнем, чи рятувальні роботи, чи ліквідація наслідків стихійного лиха – автоматичні системи дозволяють людям виконувати чимало завдань на відстані. Вони стають продовженням людських рук, очей чи вух».

Дистанційно-контрольовані апарати можуть детонувати бомби чи міни. Інші роботи вміють плавати і слідкувати за рівнем забруднення океану. Едісон Гадсон із відділу стратегічного планування компанії «i-Robot» каже:

«Ми можемо запустити їх в океан і вони збиратимуть інформацію 8-9 місяців».

На виставці у Денвері агентство Міністерства оборони «Дарпа» представило людиноподібного робота. Апарат здатний самотужки, без управління людиною, складати кубики. Згодом завдання будуть ускладнюватися, говорить менеджер цього проекту Роберт Манделбаум:

«Він зможе взяти спортивну сумку, відкрити її, обмацати все всередині і не заглядаючи туди знайти необхідний предмет».

У перспективі, одного дня цей робот зможе шукати бомби чи допомогти інваліду вдягнутися. Щоби удосконалити цю технологію, агентство планує дозволити будь кому розробити програму для такого робота та застосувати її на комп’ютерній моделі в Інтернеті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG