Спеціальні потреби

БП: операція із зупинення витікання нафти відбувається планово


Нафтова компанія Бритиш Петроліум повідомила, що нова операція, метою якої є зупинити витікання нафти і газу з пошкодженої свердловини в Мексиканській затоці, відбувається згідно з планами. Проте офіційні особи додають, що немає гарантії, що операція «топ кілл» спрацює.

Найновіша спроба припинити витік нафти і газу розпочалася в середу, коли почалося накачування важкої бурової суміші у свердловину. Метою цієї операції є відвернути потік нафти, щоб опісля накачувати туди цемент і повністю закрити свердловину.

Високопоставлений представник Бритиш Петроліум заявив, що потрібно чекати повну добу, щоб дізнатися, чи операція мала успіх. Компанія оцінює шанси на успіх на 60-70%. Офіційні особи кажуть, що головною причиною того, що вони не мають певності щодо успіху, є те, що свердловина знаходиться на глибині 1 500 метрів під поверхнею води Мексиканської затоки.

Тимчасом американські офіційні особи кажуть, що – у зв’язку з катастрофою в Мексиканській затоці – президент Барак Обама планує тимчасово припинити пошуки нафти в Північному Льодовитому океані.

Посадові особи сказали, що адміністрація не розглядатиме нових заявок про дозвіл на розвідувальні роботи в пошуках родовищ нафти.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG