Спеціальні потреби

США можуть припинити стеження за світовими лідерами


바레인 카르자칸 마을에서 반정부 시위대가 진압경찰이 발사한 최루탄을 다시 경찰을 향해 던지고 있다.
바레인 카르자칸 마을에서 반정부 시위대가 진압경찰이 발사한 최루탄을 다시 경찰을 향해 던지고 있다.
За повідомленням влади, адміністрація Обами розглядає можливість введення повної заборони на прослуховування Агентством національної безпеки лідерів країн-союзниць США.

У понеділок сенатор-демократ зі штату Каліфорнія Даян Файнстайн, яка очолює комітет з розвідки, повідомила, що Білий дім запевнив її, що «збір інформації про наших союзників продовжуватися не буде». Проте, згодом, представники адміністрації підкреслили, що остаточного рішення в цій справі ще не винесено.

Речниця Ради з питань національної безпеки США Кейтлін Гейден повідомила, що адміністрація «вже зробила певні рішення», проте вона відмовилася коментувати заяву сенатора Файнстайн.

Останніми тижнями, адміністрацію Обами піддано гострій критиці як вдома, так і за кордоном з приводу звинувачень, що Агентство національної безпеки США перевіряло телефони 35 світових лідерів, включно з мобільним телефоном канцлера Німеччини Анґели Меркель.

Файнстайн закликала до проведенння «тотальної перевірки» всіх програм США щодо збору розвідувальної інформації у відповідь на звинувачення, додавши, що її комітет не був «задовільно поінформований» АНБ про діяльність Агентства.

У вівторок на запитання членів комітету Палати представників з питань розвідки щодо програм стеження АНБ відповідатиме директор Національної розвідки США Джеймс Клeппер.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG