Спеціальні потреби

Європейські союзники США та громадяни Америки хочуть роз'яснень щодо АНБ


Європа просить роз'яснень щодо АНБ
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Європа просить роз'яснень щодо АНБ

Послу США в Іспанії довелося давати пояснення МЗС країни після того, як місцева газета «Ель Мундо» розповіла про прослуховування іспанців Агентство національної безпеки США. Американці, буцімто відслідковували десятки мільйонів телефонних дзвінків та обміни повідомленнями у мережі Інтернет, в тому числі у соціальних мережах.

Адміністрації Барака Обами треба відповісти не лише перед міжнародними партнерами, але і перед власними громадянами
Минулого тижня, стало відомо, що АНБ слідкувало за 35-ма світовими лідерами, включно з канцлером Німеччини Анґелою Меркель. Німеччина, Франція та цілий ряд інших країн планують до кінця року провести переговори зі США щодо діяльності Агентства нацбезпеки, через активність якого можуть серйозно постраждати стосунки між Америкою та її партнерами.

На серйозність ситуації вказує і те, що з різних джерел звучить суперечлива інформація щодо того чи знав про масштаби прослуховування, а відповідно діяльність спецслужб сам президент Обама.

Обсяг стеження Агенства національної безпеки США за європейськими лідерами обурив Європу. Президент Франції назвав стеження неприйнятним. Меркель заявила, що її віра у США серйозно похитнулась. Зрештою голова МЗС Німеччини Ґвідо Вестервелле зажадав пояснень.

"Для нас стеження за друзями та партнерами цілком неприйнятне. Воно підриває взаємну довіру та шкодить нашій дружбі", - заявив міністр.

"США заохочують критику інших, але не себе" - Путін
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00
І шкодить неабияк, голова Європейського парламенту Мартін Шульц вже порекомендував заморозити переговори між США та ЄС щодо зони вільної торгівлі, поки США не роз’яснять ситуацію. Та більшість європейських лідерів не готові іти аж так далеко. У США теж наполягають, щоб питання угоди про вільну торгівлю, розглядалось окремо. Ціна угоди справді величезна: ЄС та США разом представлять половину всього виробничого потенціалу світу та десь третину світової торгівлі. Тож бажання відділити перемовини про зону вільної торгівлі від стеження – цілком зрозуміле.

Втім прослуховування спецслужбами телефонних переговорів та Інтернет-спілкування не є проблемою виключно «верхів», про вирішення, або замовчування якої світові лідери можуть домовитись у своєму вузькому колі.

Без Сноудена американці не знали би правди - сенатор
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:34 0:00
Американці, громадяни європейських країн виступають проти порушення їх права на приватність з боку державного апарату. А боротьба проти стеження з боку АНБ - це втілення спротиву "Великому брату".

На вихідних у Вашингтоні мітингували проти масового стеження.

"Всі, хто зібрався. Якщо маєте при собі індивідуальний пристрій стеження, також відомий як мобільний – діставайте його", - звертались з трибуни промовці.

Людей турбують не проблеми сильних світу, а їх особиста безпека.

"Протягом останніх місяців ми, народ америки, дуже багато дізнались про порушення наших прав, про масове стеження за кожним аспектом нашого життя, та відсутність нагляду за цим процесом з боку обраних представників народу. Ми маємо примусити Конгрес вдатись до дій", - говорить учасниця мітингу.

Як уникнути стеження за собою
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00
"Я і всі мітингувальники тут просто обурений стеженням за громадянами, але судячи з реакції суспільства це сприймається як норма. Але ж це грубе порушення конституції ", - каже чоловік.

У Вашингтоні також вимагали, щоб уряд припинив переслідування людей, які на власний страх та ризик повідомили світу про масштаб стеження.

"Ми не повинні переслідувати тих, хто говорить правду, кидати їх до в’язниці. Примушувати їх шукати притулку у інших країнах. Ці люди заслуговують на суспільну повагу та статус героїв", - говорить Майкл, один з мітингувальників.

Тож адміністрації Барака Обами треба відповісти не лише перед міжнародними партнерами, але і перед власними громадянами.

Сенат розбирається, кого вбивають дрони
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00
Повідомлення в американській пресі про те, що президент міг і не знати про слідкування за іноземними партнерами виглядають так само не переконливо, як раніше спроби відмежуватись від прослуховування та стеження за телефонними та Інтернет- комунікацями на території США.

XS
SM
MD
LG