Спеціальні потреби

У США проходять переговори у справі близькосхідного мирного процесу


Державний секретар США Гілларі Клінтон і прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу перед розмовами у Нью-Йорку.
Державний секретар США Гілларі Клінтон і прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу перед розмовами у Нью-Йорку.

Державний секретар США Гілларі Клінтон і прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу розпочали переговори у справі мирного процесу на Близькому Сході на тлі напружень між Ізраїлем і палестинцями з приводу відновлення будівництва ізраїльських поселень.

Перед початком зустрічі, яка проходить сьогодні у Нью-Йорку, пані Клінтон сказала, що їх розмови торкатимуться «усіх аспектів» мирного процесу. Нетаньягу заявив, що він шукає шляхи відновлення переговорів з палестинцями і укладення «історичної домовленості».

Мирні переговори між Ізраїлем та палестинцями зайшли у тупик у вересні, після того як вигас термін мораторію на будівництво на Західному березі. Палестинці виступають проти спорудження нових єврейських поселень на території, яку вони вважають частиною своєї майбутньої держави.

Напруження між сторонами посилилось цього тижня коли Ізраїль повідомив про плани побудувати 1 300 нових квартир в оспорюваному Східному Єрусалимі.

Палестинські лідери заявили, що вони не повернуться за стіл прямих переговорів з Ізраїлем, якщо будівництво нових житлових приміщень продовжуватиметься.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG