Спеціальні потреби

Трамп доручив провести перегляд ядерної угоди з Іраном


Іранська атомна електростанція в Бушері
Іранська атомна електростанція в Бушері

Президент Дональд Трамп доручив Раді з національної безпеки вивчити міжнародну ядерну угоду з Іраном і дати оцінку, чи припинення санкцій «є в найкращих інтересах безпеки Сполучених Штатів».

Державний секретар Рекс Тіллерсон повідомив про перегляд угоди у вівторок у листі спікеру Палати представників Полу Раяну.

Тіллерсон заявив, що Іран дотримується своїх зобов’язань, відповідно до угоди, яку було досягнуто в 2015 році після переговорів між Тегераном та США, Великобританією, Францією, Китаєм, Росією і Німеччиною.

«Незважаючи на те, Іран залишається провідним державним спонсором тероризму за посередництвом різних методів», написав Тіллерсон.

Угода з Іраном зосереджувалася на ядерній програмі Ірану і звинуваченнях, що він працював над виготовленням ядерної зброї. Іранський уряд постійно заперечував ці звинувачення.

Організація Об’єднаних Націй, а також окремі держави, включно із Сполученими Штатами, наклали економічні санкції на Іран у намаганнях змусити його відмовитися від будь-яких амбіцій придбати ядерну зброю. Санкції завдали значних збитків іранській економіці, зокрема обмежили можливості продавати нафту на світовому ринку, та довели до майже двох років складних переговорів перед тим, як обидві сторони досягли угоди.

В обмін на пом’якшення санкцій, які були скеровані проти ядерної діяльності, Іран погодився вдатись до ряду кроків, включно із зобов’язанням, що він за ніяких обставин «не шукатиме, не виготовлятиме і не намагатиметься придбати ядерної зброї».

Ірану дозволено збагачуватиме уран до низької проби, збагачений уран – після переробки – використовувати як ядерне паливо в реакторах і вести дослідження у двох реакторах лише для мирних цілей.

Дивіться також: Чому візит президента України до Лондона є особливим?

Чому візит президента України до Лондона є особливим?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG