Спеціальні потреби

Верховний суд США розглянув імміграційний закон штату Аризона


Дискусія щодо імміграційного закону штату Аризона відбувається також перед будинком Верховного суду
Дискусія щодо імміграційного закону штату Аризона відбувається також перед будинком Верховного суду

Верховний суд Сполучених Штатів ознайомився з аргументами сторін щодо спірного імміграційного закону штату Аризона, прихильники якого кажуть, що він необхідний, натомість опоненти твердять, що він скерований проти іммігрантів.

Аризонський закон вимагає від осіб, які не є громадянами США, весь мати при собі особисті документи і вважає, що незаконні іммігранти не мають права шукати працевлаштування.

Восьмеро суддів Верховного суду обмірковували те, чи закон, який підписала губернатор штату Аризона республіканець Джен Бруер, порушує повноваження федерального уряду, що стосуються імміграції. Дев’ятий суддя Елена Кейґен виключила себе із розгляду цієї справи.

У повідомленнях із суду говориться, що кілька суддів висловили підтримку зусиллям Аризони контролювати незаконну імміграцію. Серед них є й суддя Ентоні Кеннеді, який – займаючи дуже незалежну позицію – дуже часто вирішує результат голосування.

Прихильники закону кажуть, що в прикордонних штатах потрібні такі дії, тому що федеральний уряд не робить досить для стримання хвилі незаконних іммігрантів. Натомість критики кажуть, що закон заохочує до расового профілювання.

Адміністрація президента Обами каже, що дотримання імміграційного закону – це відповідальність федерального уряду та що це справа федеральних органів влади.

XS
SM
MD
LG