Спеціальні потреби

У планетарії Чикаго відкрили виставку присвячену Юрію Гагаріну


У планетарії Чикаго відкрили виставку присвячену Юрію Гагаріну

Цього року світ відзначає 50-ту річницю першого польоту людини в космос. З цієї нагоди у планетарії міста Чикаго відкрили виставку присвячену Юрію Гагаріну. Перший у США планетарій імені його засновника бізнесмена Макса Адлера, з 1930-го року ознайомлює своїх відвідувачів з космосом та його дослідженнями. Після реалізації плану його розширення, виставка Гагаріна стане частиною постійної експозиції у планетарії.

Політ Юрія Гагаріна в космос став провідною подією у Радянському Союзі та країнах соціалістичного табору. Першому і єдиному румунського космонавту Думітрі-Доріну Прунаріу у той пам’ятний день 12 квітня 1961-го року було лише вісім років. Він побував у космосі на борту корабля «Союз» через 20 років, у травні 1981-го.

«Юрії Гагарін показав нам як перетинати кордони атмосфери. Гагарін – символ. Ми вшановуємо його як символ здатності людини долати межі атмосфери землі», – зазначає Прунаріу.

Однак, на погляд професора російської історії університету штату Айова – Джеймса Ендрюса, сучасні американці недооцінюють значення польоту Гагаріна та загалом радянської космонавтики, досягнення якої підштовхнули США до посилення власної космічної програми.

«Схоже, ми забуваємо важливість польоту Гагаріна у 1961-му році. Після запуску першого супутника в космос, це було монументальне досягнення. Ми повинні пам’ятати наскільки це була важлива і героїчна подія», – каже професор Ендрюс.

У планетарії Адлера вирішили нагадати американцям про досягнення радянської космонавтики відкривши спеціальну експозицію присвячену Гагаріну.

«Ми не достатньо знайомили відвідувачів з тогочасними досягненнями космонавтики інших країн, зокрема Радянського Союзу. Тож ми працюємо над цим зараз», – зазначає директор планетарію Пол Кнаппенберґ.

Бронзове погруддя Юрія Гагаріна місту Чикаго подарувала влада Москви. Пол каже, що після розширення планетарію пам’ятник стане частиною постійної експозиції:

«У найближчому майбутньому ми плануємо добудувати нове приміщення. У новому будинку буде представлено минулі досягнення радянської та американської космонавтики. Окрім того будуть показані досягнення сучасної міжнародної космонавтики та приватних компаній, які тепер приєднуються до цієї галузі».

Прунаріу, який зараз очолює комітет ООН з питань мирного використання космосу, говорить, що вшанування досягнень астронавтів США та СРСР допомагає майбутньому освоєнню всесвіту:

«Новою межею буде Марс, сонячна та інші планетарні системи. Ми повинні популяризувати прогрес, вшановуючи минулі досягнення».

Окрім експозиції Гагаріна, після добудови, планетарій Адлера отримає симулятор польотів кораблів багаторазового використання класу «Шатл». Ця програма припинила свою роботу цього року. Симулятор буде головною принадою оновленого планетарію, керівництво якого прагне перетворити його на науковий космічний центр.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG