Спеціальні потреби

Містечка вздовж Міссісіпі готуються до евакуації


На річці Міссісіпі цього року рекордна повінь. Влада великих міст та містечок вздовж берегів намагається мінімізувати шкоду, якої завдає розлив річки спричинений потужними дощами. В одному з таких містечок – Віксберзі в штаті Міссісіпі – мешканці готуються до евакуації.

Друзі та близькі допомагають Джоані Паркс спакувати її майно. Протягом останньої доби рівень води зріс на пів метра. Джоана боїться що протягом тижня вода дістанеться до її оселі.

«Тут одна з найвищих ділянок місцевості. Я та багато тутешніх мешканців застрахували будинки , але не маємо полісуна випадок повені – бо вважалось, що сюди повінь ніколи не дійде», - розповідає Джоана.

Поруч з Віксбергом зустрічаються річки Міссісіпі та Язу. Місто увійшло в історію США під час громадянської війни 19-го сторіччя та приваблює чимало туристів.

Втім масштабний весняний розлив річки та зливи призвели до повені, яка охопила вже 5 штатів.

У Віксберзі вода піднялась на 16 метрів і має перевищити рівень 17-ти з половиною метрів протягом тижня. 70-річний Вінстон Голман прожив у Віксберзі ціле життя.

«Річка ніколи так не розливалась . Сподіваюсь, що я такого більше ніколи і не побачу. Через повінь страждає дуже багато людей», - розповідає Вінстон.

У Віксберзі затопило індустріальну зону міста та жилі райони. За офіційними оцінками, вода зачепить 1000 будинків в місті.

«Повернутись можна буде не раніше ніж за 2 місяці. Лише подивіться скільки збитків завдано. Знадобиться значний ремонт», - розмірковує місцевий житель.

Джоана Паркс прожила в цьому будинку 14-років. Повінь співпала з її днем народження.

«Доведеться покинути багато речей. Ми просто не маємо можливості їх врятувати», - з жалем каже Джоана.

Брат допомагає Джоані навантажувати речі на машину, яку їй позичив друг. Залишати дім – важко. Втім лишатись тут вже не можливо.

Джоана не знає коли повернеться. За її словами, лихо зблизило її з друзями та рідними. Разом з донькою вона житиме у друзів та чекатиме, коли вода піде.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG