Спеціальні потреби

Японія, США і Британія попередили своїх громадян про можливість тератак у Європі


Сьогодні Японія попередила своїх громадян про можливість тератак в Європі. Раніше подібні попередження видали США та Великобританія, які порадили подорожуючим бути пильними у зв’язку із загрозою терористичних актів.

Міністерство закордонних справ Японії сьогодні заявило, що подорожуючим слід бути обережними коли вони користуються громадським транспортом і відвідують туристичні об’єкти.

У неділю Великобританія оголосила «високий» ступінь терористичної загрози у Франції та Німеччині.

Державний департамент Сполучених Штатів випустив офіційне попередження про небезпеку для американців, подорожуючих у Європі. Громадян США просять бути обережними і уникати місць великого скупчення людей. Застереження пов’язане з можливою підготовкою «аль-Кайди» нападів у ряді європейських міст.

Нове «попередження про небезпеку для подорожуючих» основане на даних розвідки, згідно з якими, терористи «аль-Кайди» чітко окреслили свої потенційні мішені на європейському континенті. Спецслужби кажуть, що бойовики готуються завдати удару по таких громадських місцях, як аеропорти, готелі та туристичні привади. Серед країн, де можуть статися теракти називають Великобританію, Францію, Німеччину, Італію та Бельгію. Крім того, «аль-Кайда» планує напади, які за масштабом можуть бути рівнозначні терактам у Мумбаї 2008-го року, коли загинуло 174 особи. Офіційні особи кажуть, що Осама бін Ладен особисто благословив нові напади.

Мешканець штату Конектікут Чарльз Пагано прощається з братом, який відлітає до Польщі:

«Щось мені неспокійно. Насправді страшно, що ми живемо у такі часи, коли не можна просто сісти на літак і подорожувати. Постійно сумніваєшся чи зможеш повернутися додому живим».

Аналітики Джон Ненс має свою думку:

«Найважливіше – це розуміти і слідувати новим правилам безпеки в аеропортах, які будуть дещо ускладненими».

Втім італійські туристи особливо не переймаються, повертаючись додому. Давід Денегрі каже, що в Італії про це не турбуєються. Інші країни, зазначає він, здається, більш занепокоєні.

Тим часом, деякі європейські країни вдаються до конкретних кроків, щоб захистити своїх громадян. Так шведи підняли рівень небезпеки до найвищої позначки. У Великобританії він тримається як «дуже високий». Нині в Європі перебувають сотні тисяч американців. І хоча «попередження про небезпеку для подорожуючих» є більш серйозним, ніж «застережні рекомендації», уряд не може заборонити американцям подорожувати чи змусити їх повернутися додому. Втім, формально це може призвести до відміни певних авіарейсів та бронювань номерів у готелях.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG