Спеціальні потреби

Пріоритети нового посла США : європейський вибір, українська енергетика


Моїм першим пріоритетом буде допомога Україні в реалізації її європейського вибору
Європейська інтеграція України, її енергетична незалежність і демократія будуть головними пріоритетами новопризначеного посла Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Пайєтта. Про це він розповів в інтерв’ю нашій програмі. Щоб почати виконувати свої обов’язки, дипломат чекає нагоди вручити вірчі грамоти президенту Януковичу. Тим часом вивчає українську мову і прагне дізнатися більше про країну.

Моїм першим пріоритетом, сказав американський дипломат, буде допомога Україні в реалізації її європейського вибору. Щоб прагнення українців бути частиною Європи були формалізовані. Це в інтересах вашої країни, в інтересах Євросоюзу і добре для Сполучених Штатів.

Моїм другим пріоритетом буде допомога Україні у її прагненні досягти енергетичної незалежності. Це важливо і з комерційної точки зору. Є дві американські нафтові компанії, які мають плани тут працювати – ExxonMobil та Chevron. Це також важливо з точки зору геополітичної стратегії. Я говорив із керівниками обох компаній. І вони мене запевнили у серйозності своїх намірів працювати на українському ринку.

Новий посол США допоможе Януковичу з ЄС?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00
Вони хочуть принести найкращі американські технології, найкращі ноу-хау, значні фінансові ресурси в український енергетичний сектор. Це дасть значну користь українським громадянам і зробить країну енергетично незалежною.

Наступним кроком буде підписання угоди про розподіл продукції. Chevron також чекає схвалення свого проекту на місцевому рівні. ExxonMobil продовжує переговори з урядом. Я сподіваюся, що за пару років ми побачимо дуже великі інвестиції від обох цих американських компаній, які будуть вимірюватися сотнями мільйонів доларів. А це означатиме нові робочі місця для українців, можливість видобувати власні енергетичні ресурси. Це призведе до енергетичної незалежності – а це в інтересах наших обох країн.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG