Спеціальні потреби

Показники листопада можуть свідчити про вихід США із кризи


Показники листопада можуть свідчити про вихід США із кризи
Показники листопада можуть свідчити про вихід США із кризи

Місяць лише розпочався проте економісти вже висловлюють стриманий оптимізм – грудень має потенціал стати початком відновлення американської економіки.

У середу фондові ринки США закрились зі зростанням на 490 пунктів – найбільший показник від березня далекого 2009-го року.

Головний фактор, що визначає оптимізм ринку – співпраця між кількома європейськими центробанками, які домовились про зниження вартості запозичень з метою запобігти глобальній кредитній кризі.

Тим не менше цих заходів замало, щоб дати підстави для позитивних довгострокових прогнозів.

Зокрема деякі експерти вказують, що прийняте європейськими центробанками рішення лише дало змогу зайнятись вирішенням першопричини кризи і не вирішує жодної реальної проблеми.

Водночас всередині США є одразу декілька підстав для оптимізму. Так, на 10,4% зросли продажі нерухомості. Причому збільшення зафіксовано практично у всіх регіонах країни.

Також повідомляється, що у листопаді приватні компанії прийняли на роботу 206 тисяч нових робітників. Це – найкращий показник за весь рік.

Майже половина цих нових робочих місць створено в малому бізнесі. Деякі аналітики вже припускають, що саме це сектор буде грати вирішальну роль у процесі відновлення економіки.

Водночас про загальне оздоровлення говорити ще зарано. Протягом останніх тижнів листопада зросла кількість американців, які звернулись до держави по допомогу з безробіття.

І тим не менше обсяги святкових продажів восени-взимку 2011-го зросли на 9% порівняно з минулим роком.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG