Спеціальні потреби

Каліфорнійська зима засушила врожаї


Східні та центральні райони США знову потерпають від морозів. Щойно половина штатів оговтались від Полярного виру, як температури знову впали до незвично низьких позначок. У цей же час західне узбережжя бореться з іншим погодним екстримом – посухами. Найбільше страждає південна Каліфорнія.

Експерти кажуть, якщо опадів не буде, до вже за два-три місяці два десятки населених пунктів штату просто не матимуть води. Інша сторона проблеми – як посуха відіб’ється на місцевих фермерах. Саме каліфорнійські угіддя є одними з найбільших постачальників овочів та фруктів у США.

За китайський ринок вина змагаються США та Європа
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00
Родина Енді Доменіґоні володіє землею майже 150 років. За цей час траплялося всіляке, але останній рік видався дуже важкий. Енді Доменіґоні говорить:

«Деякі поля ми засіяли майже місяць тому, і нічого ще не посходило».

За нормальних погодних умов, паростки пшениці з’являються через 5-7 днів, але не цього року.

Енді продовжує:

«Як ви самі бачите, цю землю було засіяно два тижні тому, а вона суха як кістка. Насіння немає вологи. Воно не може прорости. Треба чекати на дощ».

Автомобільні новинки насамперед з’являються у Каліфорнії
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
Direct link
Енді не єдиний фермер, який очікує опадів. Захід Сполучених Штатів переживає посушливий період, який триває вже більше 10 років, – каже кліматолог Білл Петцерт:

«Скотарі на заході розпродують свою худобу. Фермери на південному заході від Техасу до Орегону не обробляють поля через брак води. Для всіх це болючий період».

Посуха не є рідким явищем на заході Америки. Це, можна сказати, навіть норма. Бували випадки, що посуха тривала близько 50 років, але та ситуація, що склалася на півдні Каліфорнії, перетворюється в найгіршу посуху в історії штату.

«Історично, каже Білл Петцерт, за 135 років ведення обліку, це найсухіший період. З першого червня випало менше трьох сантиметрів дощу. У січні, що вважається найвологішим місяцем, не було жодних опадів. За своє життя я не бачив нічого подібного».

Коли настає посуха і падає виробництво, це стає відчутним у всьому світі.
Білл Петцерт
Посуха у Каліфорнії має сьогодні більший вплив, ніж 50 років тому, у першу чергу, через зріст кількості населення і економічний розвиток. Не слід забувати, що Каліфорнія є також найбільшим виробником сільгосппродукції з точки зору ринку збуту, – каже професор Каліфорнійського університету Мілт Макґіффен:

«У короткотривалій перспективі ми побачимо підняття цін, у довготривалій перспективі ми станемо свідками зменшення виробництва продукції. Це вам тенденція на найближчі 50 років».

Посуха проти фермерів. Як не збанкрутувати?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00
Direct link
Кліматолог Білл Петцерт пояснює важливість Каліфорнії для США і всього світу:

«Тут у Каліфорнії, ми є житницею Сполучених Штатів, але ми також експортуємо неймовірно багато фруктів, овочів та навіть худобу. Тому, коли настає посуха і падає виробництво, це стає відчутним у всьому світі».

За даними ООН, глобальні ціни на продовольство у 2013 році були найвищими. Експерти не можуть наразі передбачити, наскільки посуха вплине на ціни на харчі у цей рік. Це стане відомо щойно наприкінці літа.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG