Спеціальні потреби

Українці можуть вплинути на вибори у США - делегат українського походження


Американські українці вплинуть на вибори у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00
Direct link

Американські українці вплинуть на вибори у США

Американець українського походження Марко Мурований переконаний, що українська громада вплине на результати президентських виборів у США.

На з‘їзді Демократичної партії у Шарлотт працюють шість тисяч делегатів, які представляють усі американські штати та території. Для кожного з них це велика честь. Демократи роблять усе можливе, аби серед делегатів були представники якомога більшої кількості етнічних груп. В цьому вони бачать запоруку успіху на виборах у листопаді. Серед делегатів є й представник української громади.
Американець українського походження Марко Мурований вже вдруге представляє на Демократичному з'їзді свій штат Делавер. Він переконаний, що українська громада, не зважаючи на свою порівняно малу кількість, може вплинути на результати виборів у кількох важливих для обох партій штатах:

«Це, безумовно, такі вирішальні штати як Пенсільванія та Огайо, де може перемогти як той так і інший кандидат. Також Флорида, куди на пенсію переїжджає все більше українців, і нас стає там все більше. І звичайно, якщо правильно зорганізуватися, ми можемо впливати на політику на місцях та на політиків, яким потрібні наші голоси».

Інші делегати, представники різноманітних національних громад також вірять що їхні громади матимуть визначальний вплив на вибори. Іммігрантка з Тайланду Сушанда Ленглі з особливою відповідальністю готувалась до з'їзду. Вона представляє штат Вірджинія. Сьогодні її засмучує, так що країна різко розділилася на два непримиренні політичні табори:

«Мені здається, країна поділена як ніколи. На мій погляд, обидві партії ведуть більш жорстку боротьбу ніж навіть у двохтисячному році, коли я вперше зацікавилась політикою. І це сумно».

Сушанда пережила рак, тож вона велика прихильниця реформи системи охорони здоров'я, яку провів Обама. Разом з нею представляти Вірджинію приїхав американець в’єтнамського походження Лін Гуонг. Він не приховує свою гомосексуальну орієнтацію, і відкритість демократів та особисто Обами до одностатевих шлюбів спонукала його приєднатися до Демократичної партії. Його вражає етнічне та соціальне різноманіття на з'їзді:

«Люди різного походження, різної раси, різних поколінь збираються разом. Для мене це справжній американський досвід».

Марко, Лин та Сушанда - приклад того, що партійне обличчя Америки змінюється. Демократи активніше за республіканців шукають новий електорат в етнічних громадах, каже політолог університету Джорджа Вашингтона Джон Сайдс:

«Демократи роблять усе можливе, аби їхні делегати представляли різні прошарки населення. Вони створили спеціальні квоти для жінок та національних меншин, чим ще більше демократизували свою партію».

Експерти вважають, що це правильна політика. Адже Америка стрімко крокує до багатонаціональності, а партійні делегати це - солдати виборчої кампанії. Коли представники національних меншин повертаюся зі з'їзду натхненні побаченим, вони активно популяризують свою партію у своїх, як правило аполітичних, громадах. І саме у таких громадах знаходяться досі не охоплені політичним процесом виборці.
  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

XS
SM
MD
LG