Спеціальні потреби

Що принесе світовій економіці дефолт США?


Чим загрожує дефолт США світу?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Чим загрожує дефолт США світу?

Політична криза навколо американського бюджету триває вже другий тиждень. І тепер, окрім побоювань щодо наслідків роботи уряду у скороченому режимі, з’являється нове занепокоєння. Економісти попереджають, що якщо до 17 жовтня не буде піднята межа на зовнішні запозичення, на США чекає дефолт на свої боргові зобов’язання.

Я думаю, що Велика рецесія повернеться. Ми знову опинимося перед обличчям великих економічних та фінансових труднощів
Клаус Лерес, професор Університету Північної Кароліни
Лідер республіканців у Конгресі Джон Бейнер дав зрозуміти, що він дозволить США оголосити дефолт на свої боргові зобов’язання вперше в історії країни. Він це зробить у разі, якщо Президент Барак Обама відмовиться йти на компроміс щодо витрат федерального бюджету.

Якщо ліміт на зовнішні позичання не буде піднятий до 17 жовтня, США не зможуть виплачувати відсотки по існуючих кредитах. Барак Обама заявляє, що не відмовляється від переговорів, але ж не під дулом пістолета.

«Ми не збираємося вести переговори під погрозою завдання шкоди нашій економіці та пересічним родинам. Ми не збираємося вести переговори під загрозою тривалого закриття уряду у разі, якщо республіканці не отримають 100% усього, що вони хочуть. Ми не збираємося вести переговори під загрозою економічної катастрофи, про яку попереджають економісти та лідери бізнесу у разі, якщо Конгрес вирішить оголосити дефолт США на боргові зобов’язання», - заявив американський президент.

Хто штовхає США до дефолту?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
Економісти попереджають, що дефолт США на свої боргові зобов’язання може мати величезні негативні наслідки, особливо в умовах з тривалої кризи.

«Я думаю, що Велика рецесія повернеться зі всією потужністю. Ми знову опинимося перед обличчям великих економічних та фінансових труднощів», - говорить професор Університету Північної Кароліни Клаус Лерес.

Дефолт може знизити курс долара та підірвати позицію американської валюти як основної валюти міжнародних заощаджень. Та і загалом - нанести удару по позиціях США як найсильнішої економіки світу.

«Такого в історії ніколи не ставалося з такою величезною країною як США, з провідною суперсилою. І це ж дефолт з технічних причин, адже Сполучені Штати - дуже багата країна, у неї є гроші», - каже Лерес.
Я думаю, що Велика рецесія повернеться зі всією потужністю. Ми знову опинимося перед обличчям великих економічних та фінансових труднощів
Клаус Лерес, професор Університету Північної Кароліни

Ця перспектива викликає занепокоєння за кордоном. Китай, який інвестував в економіку США понад трильйон доларів, закликає підвищити ліміт на зовнішні запозичення. Ситуацію, в якій опинилися Сполучені Штати, іншим країнам навіть важко зрозуміти.

«Що таке ліміт на зовнішні позичання? Чому уряд його має підвищувати? Люди про це запитують, тому ще це явище існує лише в двох країнах – США та Данії», - зауважує Лерес.

Економісти говорять, що зараз усіх негативних наслідків ще можна уникнути – для цього Конгресу варто лише прийняти бюджетну резолюцію та схвалити підняття межі на зовнішні позичання.

Тим часом десятки конгресменів – республіканців, переважно члени Партії чаювання, переконують, що відмова підняти межу на зовнішні позичання не означає дефолту. Це лише змусить уряд США позичати менше та збалансувати бюджет. А для цього, кажуть вони, варто скасувати реформу системи охорони здоров’я, яка, на думку республіканців, обійдеться державному бюджету занадто дорого. Але політологи та економісти нагадують, що спроби збалансувати бюджет тривають вже роками, а економічні наслідки подібних радикальних кроків можуть бути непередбачуваними.

МВФ турбує можливий дефолт США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00
Наслідки політичної кризи у Вашингтоні вже відчуваються на міжнародній арені. Були скасовані візити Президента Барака Обами до кількох азійських країн та участь у саміті країн тихоокеанського регіону. За нього поїхав державний секретар Джон Керрі.

«Хоча Державний секретар зможе представити Сполучені Штати, закриття уряду, якого цілком можна було уникнути, зменшує наші можливості створювати нові робочі місця за рахунок збільшення американського експорту та просування інтересів США у найбільшому регіоні світу», - повідомила під час брифінгу в Державному департаменті заступниця речника Держдепу Марі Граф.

Експерти говорять, що проблеми вдома зменшують можливості США переслідувати свої зовнішньополітичні цілі, особливо за умов зростаючої потужності інших країн в азійському регіоні, зокрема Китаю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG