Спеціальні потреби

Копти США відхрестились від антимусульманського фільму через який вбивають


Копти США відхрестились від скандального фільму
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00
Direct link

Копти США відхрестились від скандального фільму

Прихожани Коптської православої церкви в Каліфорнії шоковані тим, що один з членів місцевої громади є автором скандального фільму, який спровокував хвилю протестів у мусульманському світі. Лідери коптської церкви у Лос-Анджелесі категорично не погоджуються з позицією висловленою у фільмі і засуджують будь-які форми насильства.

Цієї неділі православна коптська церква відзначала день одного зі своїх святих покровителів. Отець Серапіон проводив обряд хрещення і благословляв прихожан, більшість з яких вихідці з Єгипту. Але думки місцевої громади були цього дня з їхньою далекою батьківщиною, де розгорілися протести через образливий для мусульман фільм. В результаті одного з таких протестів у Лівії минулого тижня загинув Посол США в цій країні Кристофер Стівенс. Стівенс допомагав лівійцям встановити демократичні інститути після падіння режиму Муамара Каддафі.

«Ми дуже засмучені тим, що дії однієї особи пов’язують з усією громадою. Ця людина може бути коптським християнином, але коптська церква не відповідає за його вчинки».
Джозеф Булес
Протести серед мусульман спровокував фільм, який висміює пророка Мухамеда. Попри те, що його автор – приватна особа, учасники протестів звинувачують американський уряд. Чоловік, який стоїть за виробництвом фільму – мешканець Каліфорнії Накула Басселлі Накула. Він називає себе коптським християнином. Раніше він сидів у американській в’язниці за фінансові махінації. Але цього разу поліція не може йому пред’явити звинувачень у виробництві фільму, оскільки Конституція США захищає право громадянина на свободу висловлювання.

Глава Коптської Церкви у Лос-Анджелесі отець Серапіон закликає мусульман світу не судити усіх християн за вчинком однієї людини:

«Ми вважаємо, що фільм суперечить нашій християнській вірі. Ми не підтримуємо образи представників інших віросповідань».

Прихожани коптського храму у Каліфорнії кажуть, що не знають особисто ймовірного автора фільму Накулу. Отець Джозеф Булес намагається передати мусульманам світу, що ані їхня церква, ані Америка в цілому не мають відношення до цього фільму:

«Ми дуже засмучені тим, що дії однієї особи пов’язують з усією громадою. Ця людина може бути коптським християнином, але коптська церква не відповідає за його вчинки. Ми засуджуємо фільм і його зміст. Також ми засуджуємо будь-які прояви насильства».

Поліція залишила ймовірного автора фільму під вартою для, щоб захистити його від можливого нападу. Дехто у коптській громаді в Каліфорнії також побоюється, що прихожани церкви можуть стати об’єктом помсти через скандальний фільм, до якого вони не мають жодного відношення.
XS
SM
MD
LG