Спеціальні потреби

Гілларі Клінтон про стан американсько-китайських відносин


Гілларі Клінтон про стан американсько-китайських відносин
Гілларі Клінтон про стан американсько-китайських відносин

Перед візитом президента Китаю Ху Цзіньтао до Сполучених Штатів державний секретар Гілларі Клінтон виступить доповіддю на тему того, як Вашингтон бачить стан американсько-китайських відносини.

Державний департамент заявив, що пані Клінтон представить «широке бачення американсько-китайських відносин».

Президент Барак Обама прийматиме Ху Цзіньтао наступного тижня під час офіційного державного візиту. Обидва лідери мають ряд спірних питань до обговорення, включно з торгівлею, справою Північної Кореї і правами людини.

На початку цього тижня міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер закликав Китай прискорити реформи своєї політики щодо курсу китайської валюти і торгівлі. Сполучені Штати вже довгий час висловлюють незадоволення з приводу того, як КНР несправедливо втримує обмінний курс своєї валюти на низькому рівні, щоб це було корисним для китайських компаній.

Для Китаю важливим спірним питанням у відносинах із Сполученими Штатами залишається Тайвань. Китай вважає Тайвань частиною своєї території і залишає за собою право застосування сили для приєднання острова до материка, якщо він проголосить незалежність. Китайська Народна Республіка незадоволена, що Сполучені Штати продають зброю Тайваневі та зобов’язалися захищати його в разі атаки з боку КНР.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG