Спеціальні потреби

Переписи населення у США – чим вони важливі


Батьки американської нації заклали у Конституцію норму, яка наділила громадян більшою силою, ніж уряд. Конституція зобов'язує владу кожні 10 років перераховувати всіх людей, які живуть в країні, і на основі цих даних визначати, як вони мають бути представлені у Конгресі, і у яких пропорціях мають розподілятися державні фонди.

Починаючи з 1790 року, ця норма Конституції виконується неухильно. Цього року у США проходить черговий перепис населення. Експерти вважають, що він покаже, як стрімко змінюється обличчя Америки.

Один з районів міста Шарлот, що у штаті Південна Кароліна, був колись відомий своїми мальовничими пасовиськами і старомодним шармом. Однак за останні десять років тут відбулося багато змін. Бурхливий розвиток перетворив Шарлот на важливий фінансовий центр. Емігранти з усіх куточків світу прибували сюди працювати, переважно, на будівництві.

Емігрантка з Латинської Америки Анджелес Ортеґа Мор говорить:

«Свого часу у цьому районі мешкали люди з середнім рівнем доходів... Але мало-помалу демографічні зміни призвели до того, що цей район став популярним серед вихідців з Латинської Америки і, до певної міри, афроамериканців».

Наплив емігрантів призвів до подвоєння кількості латиноамериканців. Збільшилися також і громади інших етнічних груп. Анджелес Ортеґа Мор каже:

«Всюди з’являються вивіски іспанською мовою. Це, як виглядає, сальвадорський куток. А це близькосхідний, мексиканський і в’єтнамський ресторани».

Анджелес каже, що спочатку емігрантам у Шарлоті раділи, але...

«Як тільки демографічна ситуація почала мінятися, виникла потреба у школах та багатьох інших послугах для населення. От тоді люди стали помічати зміни і казати: «Чекайте, що ви маєте на увазі, ми повинні за це платити?».

Анджелес сподівається, що перепис населення допоможе отримати додаткові урядові фонди на розвиток міста.

Перепис населення означає не тільки можливий перерозподіл виборчих округів, але й виділення сотень мільярдів доларів федеральних коштів на побудову доріг, шкіл і лікарень.

Менеджер бюро перепису населення Френк Вітрано працював над проектом кілька років. Він пояснює:

«В анкеті лише 10 запитань, але вони дуже важливі – про вік, расу, стать, етнічне походження. Ці дані допоможуть нам краще зрозуміти, як виглядає наша країна, як швидко ми старіємо, наш географічний стан».

Бюро перепису населення розіслало по Америці 130 мільйонів анкет і запустило широкомасштабну агітаційну рекламну кампанію. Бюро також активно проводить роз’яснювальну роботу серед населення.

У Шарлоті не всі погоджуються, що демографічні зміни пішли на користь місту.

«Коли я приїхав сюди – було краще. Тепер прибуває забагато людей, ще й звідусіль», – каже один мешканець міста.

«Тепер, якщо Ви не з Шарлота, то ви загубитесь. Якщо Ви поїхали звідси 5 років тому, ви нічого не впізнаєте», – підкреслює інший.

Між тим у Бюро перепису населення вважають, що мешканців США необхідно порахувати.

Демограф Вільям Фрей працює демографом в Інституті Брукінґса у Вашингтоні. З його досвіду, американці хочуть знати все про себе:

«Це звичайна внутрішня цікавість … і у переписі населення вбачають цю золоту жилку статистики для отримання людьми цієї інформації».

Шарлот якраз є одним з таких міст, що стане індикатором демографічних змін, що відбулися у США за останні 10 років.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG