Спеціальні потреби

Обама: Великобританія і Євросоюз залишаться незамінними партнерами США


Барак Обама
Барак Обама

Білий дім оприлюднив реакцію президента Барака Обами з приводу результатів референдуму про вихід Великобританії з Євросоюзу.

Британський народ висловив свою думку, і ми поважаємо їх рішення, - заявив президент Обама.

«Особливі відносини між Сполученими Штатами та Великобританією продовжуватимуться, а членство Британії в НАТО залишається важливим наріжним каменем закордонної, безпекової та економічної політики США, - зазначив президент Обама у заяві, оприлюдненій прес-службою Білого дому.

«Так само як і наші відносини з Європейським Союзом, який зробив так багато, щоб сприяти стабільності, стимулювати економічне зростання і поширювати демократичні цінності та ідеали на всьому континенті і за його межами», - наголосив Барак Обама.

За словами американського президента, Великобританія і Європейський Союз залишатимуться незамінними партнерами Сполучених Штатів, навіть у період започаткування переговорів щодо подальших їх відносин для забезпечення постійної стабільності, безпеки і процвітання Європи, Великобританії і Північної Ірландії, і всього світу.

Коментуючи вихід Британії з ЄС, віце-президент Джозеф Байден заявив, що адміністрація Білого дому очікувала іншого результату. Проте США давно підтримують дружні зв'язки з Великобританією, і цей особливий підхід збережеться», – заявив він.

Байден також зазначив, що Вашингтон з повагою ставиться до вибору британських громадян.

Тим часом, ймовірний кандидат на посаду президента США від Республіканської партії Дональд Трамп висловив своє задоволення результатами. За його словами британці закріпили свою незалежність від Європейського Союзу.

Також Трамп зазначив, що бачить паралелі між Brexit і своєю президентською кампанією.

«Я бачу реальну паралель. Люди хочуть повернути собі свою країну, вони хочуть незалежності», – заявив Трамп, котрий саме у ці дні перебуває з бізнес-візитом у Шотландії.

Тим часом, ймовірний кандидат в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон заявила, що тепер США мусять переконатися, що економічна невизначеність, викликана Brexit, не завадить робочим сім’ям в Америці.

«Цей період невизначеності тільки підкреслює необхідність спокійного, врівноваженого, досвідченого керівництва в Білому домі, щоб захистити гаманці і засоби для існування американців, щоб підтримати наших друзів і союзників, щоб протистояти нашим противникам, і захищати наші інтереси», - йдеться у заяві Гілларі Клінтон.

Дивіться також: Помилки США щодо України прямо назвали у Сенаті

Помилки США щодо України прямо назвали у Сенаті. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG