Спеціальні потреби

700 тисяч дітей ризикують замерзнути на сході України - ЮНІСЕФ


Донецьк
Донецьк

Дитячий фонд ООН закликає виправити системи опалення та водопостачання в постраждалих від війни районах країни.

Багатьом дітям в Донецькій і Луганській областях загрожує переохолодження через пошкодження місцевої системи центрального опалення і подачі води. Про це підкреслюється в прес-релізі Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ). Представники ЮНІСЕФ повідомляють 13 листопада, що «цієї зими 700 000 дітей ризикують замерзнути через пошкоджену систему водопостачання на сході України».

«Нам необхідно зробити все необхідне для того, щоб захистити найбільш вразливу категорію - дітей під час зимових місяців. Це також означає забезпечення гуманітарного коридору в зони, де пошкоджена інфраструктура системи водопостачання повинна бути виправлена, якомога швидше. Страшно собі уявити навіть одну сім'ю без опалення в цю пору року», - зазначила Джованна Барберіс, голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

В інформаційних матеріалах для преси говориться, що «система центрального опалення в Донецькій і Луганській областях залежить від водопостачання, але пошкодження трубопроводів та інфраструктури, які були викликані конфліктом, а також уламки зруйнованих мостів перешкоджають постачанню води».

«Це збільшує ймовірність замерзання води в трубопроводах, що може спричинити відключення системи опалення та зробить негативний вплив на поставку води та електроенергії. Така ситуація може залишити дітей і дорослих без опалення під час сильних морозів взимку», - зазначають співробітники ЮНІСЕФ.

Життя людей знаходиться під загрозою через відсутність опалення та питної води, через зруйновану інфраструктуру
Вільям Фелловз

ЮНІСЕФ повідомляє, що досі існують обмеження гуманітарного доступу на непідконтрольні уряду України території в Донецькій області: «Крім цього, уряд України зупинив виплату соціальної допомоги населенню, що проживає на цих територіях. Це матиме негативний вплив на становище сімей та на використанні ними комунальних послуг».

ЮНІСЕФ закликає до забезпечення безпечного гуманітарного коридору на непідконтрольні українському уряду східні землі республіки для доставки води, гігієнічних засобів дітям та сім'ям в зоні конфлікту, розмінування та термінового виправлення інфраструктури, яка підтримує водопостачання, роботу каналізації та системи обігріву.

«Нам необхідно полагодити інфраструктуру системи водопостачання в Луганській і Донецькій областях саме зараз. <...> Життя людей знаходиться під загрозою через відсутність опалення та питної води, через зруйновану інфраструктуру», - заявив керівник програми ЮНІСЕФ «Вода, санітарія та гігієна» Вільям Фелловз.

Представники Дитячого фонду ООН відзначають, що неробоча система центрального опалення в постраждалих від збройного конфлікту регіонах створить надмірне навантаження на електричні мережі. «Це може призвести до перевантаження енергосистеми. Школам, дитячим садкам, лікарням необхідно докласти великих зусиль для того, щоб продовжувати працювати», - підкреслюється в прес-релізі ЮНІСЕФ.

Дивіться також: Розмова США із Путіним: по-хорошому, чи з позиції сили? - думки республіканців

Розмова США із Путіним: по-хорошому, чи з позиції сили? - думки республіканців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG