Спеціальні потреби

ООН закликає негайно допомогти мешканцям Донбасу


Заступник генсека ООН Стівен О’Браєн закликав до безперешкодного доступу до незахищеного населення, яке потребує термінової гуманітарної допомоги.

Заступник генерального секретаря ООН і координатор надзвичайної допомоги Стівен О'Браєн, за підсумками своєї триденної поїздки в Україну, закликав до безперешкодного доступу до незахищеного населення Донбасу, яке опинилося в епіцентрі конфлікту і потребує термінової гуманітарної допомоги.

«У зв’язку з наближенням зими нашим головним пріоритетом має стати термінове посилення координації та доставки допомоги для найбільш уразливих груп населення, особливо літніх людей і хворих», - сказав О'Браєн.

За оцінками ООН, близько чотирьох мільйонів людей на сході України потребують допомоги і захисту. Сім'ї не мають доступу до основних товарів і послуг, у тому числі продуктів харчування, чистої питної води і палива на зиму.

Заступник генерального секретаря ООН зустрівся з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком та високопоставленими членами адміністрації президента в Києві. Сторони погодилися, що пріоритетним є зміцнення координації і партнерства з метою доставки великих обсягів допомоги постраждалим українцям.

На сході країни О'Браєн зустрівся з «представниками де-факто влади» в Луганську і Донецьку та обговорив шляхи поліпшення гуманітарного доступу до населення в районах, які не контролюються урядом України.

«Важливо говорити з представниками всіх сторін конфлікту, які згідно з міжнародним правом відповідальні за захист цивільного населення і надання допомоги людям», - сказав О'Браєн за підсумками поїздки на Донбас.

Представник ООН повідомив, що в результаті зустрічей у нього з'явилася впевненість у готовності всіх сторін сприяти негайному і безперешкодному наданню допомоги. О'Браєн повідомив, що ООН спільно зі своїми партнерами збільшує доставку життєво важливої допомоги і починає реалізацію плану з доставки ковдр, продуктів харчування, медикаментів і ремонтних матеріалів людям в Луганській області в найближчі дні.

«Як неупереджена, нейтральна і незалежна гуманітарна організація ми продовжимо координацію з усіма сторонами, щоб ми могли добратися до людей, яким потрібна допомога. Ми закликаємо всі сторони забезпечити вільне пересування цивільних осіб і співробітників гуманітарних організацій, і далі мобілізувати додаткові кошти, необхідні для цієї надзвичайно важливої роботи».

«Ми повинні робити більше, щоб розповісти світові про людські страждання в конфліктних зонах, коли увага світу більше зосереджується на військово-політичній ситуації в Україні», зазначив представник ООН. «Перш за все, українцям потрібні мир і стабільність», - заявив О'Браєн.

Дивіться також: До зими Миргород переходить з газу на солому

Репортаж: До зими Миргород переходить з газу на солому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG