Спеціальні потреби

США варто роздавати в Україні харчі, щоб крайньоправі не влаштували переворот - Foreign Policy


Україна. Лютий 2015-й рік.

Важка економічна ситуація, падіння рівня життя та зростання тарифів, вкупі із провалом боротьби із корупцією, цієї зими можуть призвести до виступів українців проти уряду, які ультранаціоналістичні сили можуть спробувати використати для повалення влади. Про це на сторінках видання Foreign Policy пише популярний у США письменник Лев Голінкін, автор книги "Рюкзак, ведмідь, та 8 ящиків горілки : Мемуар" про історію біженців із СРСР у 1980-х роках.

Автор відзначає, що попри певний успіх уряду України у проведенні реформ, останні не призвели до полегшення становища українців, чий рівень життя за останні два роки значно впав.

Ситуація загостриться взимку, коли недопрацювання влади стануть помітнішими - пише Голінкін.

Він прогнозує, що із настанням холодів в Україні можна очікувати масових виступів, а їх, у власних цілях, спробують використати українські ультранаціоналістичні сили налаштовані проти уряду (до їх числа автор відносить "ВО Свобода", "Правий сектор" та батальйон "Азов" - прим. ГА).

"Саме це (масові виступи громадян - прим. ГА) і потрібно крайньоправим. Групи подібні до "ВО Свобода" найефективніші, коли мають можливість змішатись із протестувальниками, удаючи із себе борців проти корупції та несправедливості; а коли зібралась юрба, будь-який непродуманий крок з боку уряду вже розглядається, як дія проти "народу". Маси протестувальників це лише пальне для крайньоправих, і коли народ збереться, за діло візьмуться люди готові розпалити ситуацію", - пише Голінкін.

Щоб попередити небезпечну ситуацію в Україні письменник радить США перейти від заяв про солідарність з українцями до надання їм "продуктів, одягу та медикаментів - допомоги, яка є зрозумілою, помітною та негайною".

Загрозу крайньоправих українці не бачать, бо ЗМІ псевдопатріотичні - експерти, оглядачі
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

Голінкін радить розміщувати на пакунках з допомогою напис "Надано США та урядом України". Таким чином, на думку автора, українці отримають сигнал, що таки мають майбутнє разом із Заходом.

"Нинішня політика США забула про такий вид допомоги. Душе шкода. У Вашингтона є можливість полегшити те, що за прогнозами ООН може стати гуманітарною катастрофою в Україні, і при цьому - дати відсіч крайньоправим, які налаштовані на дестабілізацію України. Таку нагоду не варто ігнорувати, бо якщо на вулиці Києва вийдуть розлючені, голодні люди, результати будуть неприємними і для України і для американських інтересів у регіоні", - пише Голінкін.

Дивіться також: Не давати Україні зброю - особиста позиція Обами

Не давати Україні зброю - особиста позиція Обами. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:41 0:00

XS
SM
MD
LG